Reklaam sulgub sekundi pärast

Mis juhtus? “Naabrist parema” eelmise hooaja võitjad panid oma maja müüki: tasuta lõunaid pole olemas!

Kirke ja Ander Talu
"Naabrist parem" 2022. võitjad Kirke ja Ander Talu on oma võidumaja müüki pannud. — FOTO: Kollaaž / TV3

2022. aastal eetris olnud "Naabrist parema" 10 hooaja võitjad Kirke ja Ander Talu on saates võidu koju toonud maja müüki pannud. Uurisime saate võitnud paarilt, miks selline otsus langetati.

Kinnisvaraportaalist KV.ee selgub, et Lääne-Virumaal, Väike-Maarjas, on müüki pandud teisaldatav minimaja, mida saab kasutada ka suvilana. Elamispinda on majas kokku 29 ruutmeetrit ja hoone kogupind 64 ruutmeetrit. Maja hinnaks on märgitud 55 000 eurot.

Kuulutuses seisab, et tegemist on "Naabrist parem" 2022. aasta võiduprojektiga, mis koosneb kahest merekonteinerist ja konteinerite vahele jäävast katusega kaetud terrassialast. Kuulutuses täpsustatakse, et maja näol on tegemist justkui "suveköögiga", mis kujutab endast täislahendustega eluruumi, kus on olemas nii köök ja magamisruum kui ka vannituba.

TV3 portaal võttis ühendust Kirke Taluga, et uurida, miks on saates valminud ja võidu koju toonud maja juba müüki pandud. Talu selgitab: "Müügi põhjus on väga lihtne. Me ehitame maja ja tasuta lõunaid pole olemas. Seetõttu, et kolida majja ja veel enne, et maja lõpuni ehitada, tuleb maha müüa suveköök."

"Kahju on, aga samas maja saab meil äge ja kui suveköök aitab meil oma päris kodu üles ehitada, siis see on ju ainult pluss. Lisaks saab suveköögi näol keegi endale vinge elamise, mida oleme aasta jooksul täiendanud, kohandanud ja veel mõnusamaks muutnud. Seega siit võidavad kõik," lisab ta.

Kirke ja Anderi uus maja asub samuti Väike-Maarjas

"Oleme siit Anderiga mõlemad ka pärit. Asukoht on mõnus, liiklusest eemal, põldude vahel. Majast aga nii palju, et tegemist on 230 ruutmeetrise vana tootmishoonega. Ainuüksi maja elutuba on sama suur kui korter, kus me praegu elame," selgitab Talu. 

"Meil on seal osaliselt nelja meetri kõrgused laed, uhke dolomiittrepp ja päikeseloojangusse vaatav tagaaed. Tegelen kooli kõrvalt sisekujunduse ja viimistlustööga ning nimetan meie majaprojekti oma kõige ekstravagantsemaks tööks," lisab ta.

Talu sõnul võib majaprojekt kõrvaltvaatajale tunduda rohkem kunstigalerii kui kodu. "Hetkel on käsil kipsitamine ja pahteldamine, aga visioon on paigas. Loodetavasti saab sisekujundusest ülevaate juba selle aastanumbri sees, mil plaanime majja sisse kolida."

Loe müügis oleva maja kohta täpsemalt siit!