Viljandi eakad koguvad allkirju sauna sulgemise vastu: oluline on end korra nädalas puhtaks pesta!

Tänases "Märgatud Eestis" näidatakse meeleavaldust avalikust saunast, kus Viljandi vanurid usinalt allkirju koguvad. Vana kümblusmaja ähvardab sulgemine, mis nii mõnegi pensionäri elu palju raskemaks teeks.

Taavi saabudes sauna avastab enda eest massi Viljandi vanureid, kellest enamik on tulnud kohale, et avaldada pahameelt avaliku sauna sulgemise vastu.

"Väga palju tähendab Viljandi rahva jaoks see, et saab saunas korra nädalas end puhtaks pesta ja vihelda," kurtis üks proua oma muret Taavile. Lisaks räägib naine, et koht on hea ka hingele. Inimeste jutust on mõista, et saun ei ole mitte ainult kümbluspaik, vaid ka sotsialiseerimiskoht. 

Teine proua räägib, et on selles samas saunas juba pikalt käinud: "Ma olen käinud kogu aeg lapsest saadik siin saunas ja liigesed tahavad sauna, leili saada. Liigesed on haiged, liigesed tahavad leili saada."

Viljandi linn aga soovitab vanuritel lihtsalt mujale sauna minna, kuna saunasid on väidetavalt linnas palju. Rahvas mujale minna ei taha, kuna see paik on traditsioonilise väärtusega. Lisaks on muud saunad väidetavalt ülerahvastatud, mis mõnusa olemise ära rikuksid.

Vaata "Märgatud Eestis" täna kell 20.00 TV3st!

Kommentaarid puuduvad