Reklaam sulgub sekundi pärast

“Söö sitta, parm!” 50. juubelisünnipäeva pidanud mees visati üürikorterist päevapealt välja

Mida teha, kui üürileandja sind päevapealt oma asjadega korterist välja viskab ja seejärel veel sõimuga üle valab? Täpselt selline lugu juhtus Arvoga, kes peale oma 50. juubelisünnipäeva tähistamist lageda taeva alla jäi. Üürilepingu viskas tema toonane elukaaslane aga suures vihahoos lihtsalt minema.

Tallinna kesklinnas korterit üürinud Arvo maksis korteriomanikule esimese üüri ja tagatisraha ära, kuid sai seal elada vaid 2 nädalat. Ta jõudis selle ajaga korterit isegi natukene putitada ja sinna alla isiklikku raha matta. Kokku on tal tulnud korstnasse kirjutada üle 500 euro.

Arvo kutsus appi Taavi Libe ja nii mindigi koos kõnealuse maja juurde, kus mees korterit üüris. Korterisse neil sisse piiluda ei õnnestunud, ent Arvo teada olevat seal juba uus üürnik sees. Trepikojas trehvasid nad isegi ühe naabriga kokku, kes polnud mingist lärmakast sünnipäevapeost isegi teadlik.

Korterit üüris Arvo koos oma toonase elukaaslase Innaga, kes olevat üürileandjaga teinud ka mingisuguse lepingu. Selle tunnistajaks, et omanikule ka raha maksti, olevat olnud Inna sõbranna. Kuna Arvo ja Inna teed läksid aga peale korterist välja viskamist lahku, pole mees teadlik, mis sellest üürilepingust edasi sai. Taavi helistas seepeale Innale ja uuris lähemalt.

"Meid lasti nii korralikult üle ja see on kriminaalne asi tegelikult. (Üürilepingu) ma lõhkusin ära suure vihaga, see oli tühipaljas. Ma olin loll siis vaata, mis teha? See oli lihtsalt paber, seal ei olnud naturaalset juttugi peal. Arvo nutku edasi pisaraid. Tema 50 läks mulle väga kalliks maksma! Sai 50 ja eluga oli p*****!" rääkis Inna telefonis kähedal häälel. 

Ilma üürilepinguta vähenesid Arvo võimalused kuidagigi oma õigusi nõuda või tõestada sisuliselt olematuks. Suhtlus korteri omanikuga on kulgenud valdavalt sõnumiteel, mida Arvo lahkelt Taavile ka näitas. Sealt vaatasid vastu aga eriti rõlge sisuga sõnumid nagu "Söö sitta, parm" ja "Sitane parm, söö sitta". 

Taavi ühendus seepeale ka korteri omanikuga, kes esialgu üldse eitab, et ta kõnealust korterit üüris. "Esiteks, näidake mulle lepingut, mille alusel üldse on keegi midagi teinud? Mina küll igasugustega kokku ei saa, saatke see mulle telefoni sõnumisse. Näidake mulle kõigepealt üürilepingut ja siis hakkame edasi rääkima," raius naine esialgu.

Taavi küsis edasi, et kas see siis tähendab, et Arvo on kogu selle loo välja mõelnud. "Tähendab, ma lubasin neil seal natukene olla, aga see, mis nad korraldasid seal korteris... Nad said väga kiiresti välja tõstetud sealt. Joodikud on joodikud, midagi teha ei ole! Ükski kokkulepe ei pidanud paika ega midagi!" selgitas naine edasi.

Kui korteri omanik kuulis, et parasjagu käib telesaate filmimine, puhkeb ta naerma ja terve lugu võtab sootuks uue pöörde. Nüüd väidab ta, et Arvo käis tal hoopis ventilatsiooni paigaldamas. "Ma lubasin neil seal natukene olla ja nad pidid ka vannitoas remonti tegema, aga jumal tänatud, et esimese nädalaga tuli välja, mis inimestega tegemist on. Töö sai tasutud ja kõik on arveldatud nii, nagu peab, aga üürilepingut ma tahaks küll näha!" sõnab ta.

Lugu on segasem kui puder ja kapsad - väidetavat üürilepingut kellelgi enam ei ole ja korteri omanik sõnab, et tegu oli pelgalt joodikutest ehitajatega. Korteri omanik lisab, et hoopis tema sai neilt ka ähvardavaid telefonikõnesid ja võtab omaks ka eelmainitud rõveda sisuga sõnumid. Kus peitub lõplik tõde, jääb selgusetuks, ent üks on klaar - lepingute puruks rebimine on igal juhul äärmiselt vale samm.

Vaata lähemalt videost artikli päises!

"Märgatud Eestis" on TV3s esmaspäeviti kell 20!

Kommentaarid puuduvad