Reklaam sulgub sekundi pärast

Saiakopli gäng tegutseb taas! Üks noormees võttis 1500 eurot laenu alkoholi jaoks

Viimases "Märgatud Eestis" saates kohtus Taavi taas oma vanade tuttavatega Saiakoplist, kes nüüdseks on uude kanti kolinud.

Saiakoplist tuttavaks saanud Ain, Kaimo ja Arvet on tänaseks eelmise koduga hüvasti jätnud ja elavad nüüd Rahkla külas. Mehed on aga paraja probleemi ees. Tundub, et naabrid kiusavad Aini ja Kaimot ning keelavad neil veevärki tuppa tuua. 

Taavi otsustas asja enda kätte võtta ning uurida välja, miks naabrid meestega nii kurjad on.

7000 eurone korter müüki 60 000 euroga

Vennad Ain ja Kaimo ning nende isa Arvet on soetanud endale uue korteri Rahkla külla. Uue elamise eest maksab Kaimo järelmaksuga 7000 eurot, kuid suureks probleemiks on korterist puuduv vesi. Kaimo sõnul ei luba naabrid puurida ühte auku läbi oma korteri, et vedada veevärk teisele korrusele.

Kaimo näitas ka oma keldriboksis asuvat pumpa, mida ta kasutada ei tohi. 

"Rääksime naabritega, et äkki on võimalik panna siit toru ja naabritele puurime augu sisse. Ei lubata. Ma pean pumba uuesti siia püsti panema," kurtis Kaimo oma probleemi Taavile.

"Jälle kõik maksab raha. Pluss siis kopa tellimine ja kõik maksab ja ei lubata noh. Ma mõtlesin naabritele, kust nad arvavad, et ma selle raha võtan. Ma ei ole miljonär, et ma pean kopa tellima. Kopa rendi eest maksan, pluss ma maksan töömehele ka veel omakorda üle saja euro. Mul pole seda raha kuskilt võtta!"

Ideaalne lahendus oleks Kaimo jaoks see, et naabrid lubaksid meestel vedada keldrist teisele korrusele vett läbi vana pumba.

Meestel on plaanis ka 7000 eurose korteri totaalne remont, mille nad plaanivad hiljem 60 000 euro eest maha müüa. 

Kui Taavi aga meeste korterisse astus, oli olukord üsna nigel. Puuduva veevärgi tõttu, on meestel toas kuivkäimla ja pole pesemisvõimalusi. Pea ning keha pesu toimub kausis.

See-eest pole mehed lootust hüljanud ning plaanivad korteris kapitaalremonti. 

"Ostan odavalt, teen korda ja müün kallilt maha," rääkis Kaimo.

Ain kõrvalt mainis vahele, et meestel on plaanis osta Väike-Maarjasse maja, kuhu nad kõik koos ära mahuksid.

"Ma tahan korteri korda teha ja panen 60 000 euroga müüki. Kui keegi ostab, ostan kohe maja, teen korda..."

Taavi naeris mõtte peale, et 60 000 eurot sellise korteri eest, kus on puudlik veevärk ning igal pool segadus.

Naabritele ei meeldi meeste rasked sammud

Mehed kirjeldavad oma kõrval naabrit, kes pidavat poiste peale suurt vimma kandma. Filmimise hetkel oli naine aga tööl ning temaga kontakti ei saadudki.

Kaimo kirjeldab olukorda, kus naaber kaebas valju muusika pärast korral, kui mees oli teleka ette vaid magama jäänud. Kaimo kinnitas ka, et viina võetakse vaikselt või sõprade juures, et naaber taas politseid kutsuda ei saaks.

Kui Taavi aga alumise korruse naabritelt küsis, miks nad mehi kogukonda sisse ei luba, laiutasid naabrid käsi. Alumise korruse proua meeste veevärgi kohta ei oska midagi öelda, kuid on pahane, et Kaimo teisel korrusel pidevalt trambib.

"Käitugu nemad ka korralikult! Mis nad teinud on? Siis kui raha päev on, siis on nii, et tulevad laest läbi. Kogu aeg on üks kuradi kloppadiga käimine! Ma olen pensionär. Ma tahan magada ka õhtuti saada!" pahandab naaber poistega. 

Proual pole poiste viinatsemise vastu midagi, vaid pahandab ainult meeste raskete sammude pärast.

"Miks nad käia ei oska üleval? Nad käivad nii, et lagi ragiseb!"

Alumise naabri tütar, kes asjadega kursis on, ei ole samuti mehi keelanud

Tuleb välja, et naabrid ei ole keelanud mehi, vaid Kaimo ja Ain on ise segaduses, kust see vesi ikka õieti teisele korrusele vedada. 

Taavi helistas ka proua tütrele ja uuris, kas tema on see kuri tegelane, kes keelas meestel vett vedada korterisse. Ka temal pole Kaimo ja Aini plaanile vastu. Väidetavalt oli neiu isegi näidanud kätte koha, kust vett vedada saaks. Tütar kirjeldab isegi, et Kaimo ja Ain on saanud naabritelt loa vedada vesi läbi trepikoja teisele korrusele. 

Mis muud, kui tööle asuda...

Veevärk selgeks saadud, räägib Taavi ka naabritele meeste suursugusest plaanist korter 60 000 euroga maha müüa. 

"Ise ka usuvad?" itsitab alumise korruse naaber.

Kaimo kurdab aga rahapuuduse üle ning loodab, et vald tuleb appi korterit parandama. Tuleb välja, et mees on ka väikest viisi võlgades.

"Ma võtsin pangalaenu, et juua. 1500 võtsin laenu, et juua, siis kui elasin ema juures. Võtsingi pangalaenu sõbraga koos. Läksime jooma. Käisime Tallinnas baaris. Taksoga läksime ja taksoga tagasi," kirjeldas Kaimo põhjust, miks kohtutäiturid tal kaelas on. 

Kaimo lubab ka edaspidi vaiksem olla ja mitte naabrite rahu rikkuda. Selle peale lööb naaber aga käega ja puristab suud.

"Looda sa seda! Vaikus jah? Tuppa lähvad, siis hakkab kloppadi-kloppadi käimine pihta nii, et lagi ragiseb" ütleb proua pahaselt.

Vaata videost, milline näeb välja Saiakopli gängi tänane kodu ja kuidas otsustatakse veevärk lahendada!

Rohkem infot “Märgatud Eestis” saadete kohta leiad saatelehelt!

Kommentaarid puuduvad