Kunst või laga? Rapla mees protesteerib omapärasel moel “ära tõusnud” ametnike vastu

Taavi Libe tõdeb järjekordses “Märgatud Eestis” osas, et mõnikord joostakse talle korralikult tormi. “Hakkan ühe korraga saama palju sõnumeid, kirju ja telefonikõnesid. Suve lõpus Raplas on selline asi aset leidnud, sest väga paljud on kirjutanud ja uurinud, et mis siin Raplas võib toimuda, sest ühes õues on midagi väga kummalist üles pandud,” ütleb Taavi sissejuhatuseks.

“Kas see on prügimägi või kunsti installatsioon, seda arutatakse ka Rapla Facebooki gruppides. Ühed on väga vihased, teistele meeldib. Tohutu kirjade ja kõnede tulv sellest, mis toimub Raplas. Kelle jaoks rikutud, kelle jaoks tõeline kunst,” ütles Taavi sissejuhatuseks.

Mille jaoks Rapla mees Alvar enda aias sellise installatsiooni korraldas, mis nii mõnegi inimese jaoks pigem prügimäge meenutab? Mis toimub? „Mis siin ikka, ma arvan, et see on väikene märguanne nn “ära tõusnud” ametnikele. Mis siin toimub? Punkt üks, millest asi alguse sai…hakkasin siit sõitma laulupeole ja siis tänava otsas kilomeeter eemal on kaks lippu – omavalitsus ja ukraina. Niinimetatud empaatia ja hoolimine tuli hoopis kolmandatele inimestele. Ja meie enda inimesed surevad juba. Absurd, ei ole või?”

Tüli valla esindajaga kulmineerus aga siis, kui Alvar pani oma aia taha pingid. „Panin mammidele sinna need toolid, tasuta raamatud, igasugust väärt kraami. Mõte oli näidata vanu asju jne,“ ütles Alvar.

Kohale saabus valla ametnik palvega aiatagune ära koristada.

Saa Alvari loost täpsemalt teada täna õhtul kell 20.00 TV3 saatest “Märgatud Eestis” ja TV3 Play keskkonnast.

Kommentaarid puuduvad