Harjumaa mees kaotas petturitele 18 000 eurot: ma tahtsin lihtsalt hambaid korda saada!

Statistiliselt on esimese 7 kuuga Eesti inimestelt välja petetud 4 miljonit eurot. “Märgatud Eestis” toob tänases saates vaatajate ette hoiatavad lood, kuidas arusaada pettusest ning mida selle korral teha.

Finantspettused on tänapäeval aina lehtsamaks muutunud, kus kogu pettus käib interneti või telefoni teel. Uuringute kohaselt on sel aastal Eestis oma raha kaotanud paljud ning summana kokku on varastatud pea 4 miljonit eurot. Pettuse ohvriks langes ka Klooga alevikust pärit Arvi, kes seetõttu peab siiani võlgu tagasi maksma.

2019. aastal sai Arvi kõne, kus pakuti talle võimalust investeerida küberraha ettevõttesse Bitcoin, kuhu mees kandis üle 500 eurot. Mees sai petturitelt lausa abi, et valida endale head krüptoärid, kuhu veel rohkemgi sissemaksta. Arvi nägi pea igapäevaselt, kuidas raha kasvab. Kui Arvi enam sissemakseid teha ei suutnud, sooitasid petturid mehel laenu võtta ning ekstra 4000 eurot läks nagu kuum sai. 

Kokkuvõttis Arvi 17 000 eurot laenu koos oma rahadega ning silme all raha kontol ainult kasvas. Kui aga mehel tekkis tahtmine oma teenitud raha välja võtta, lõppes ka rahaline edu ning Arvi pidi leppima kurva reaalsusega – ta langes finantspetturite küüsi. 

Nüüd 4 aastat hiljem maksab Arvi endiselt võlgu tagasi. 

“Ise olin rumal. Kedagi teist ei saa süüdistada. Ise olin kergeusklik ja tänu sellele lihtsalt, et pole lihtsalt hambaid suus. Tahtsin lihtsalt saada korda, kuna ma hambaarsti hirmsal kombel kardan. Mõtlesin, et teenin lihtsalt raha ja lasen endale siukese operatsiooni teha, kus lihtsalt magan ja hommikul on kõik ja hambad suus, mitte ükshaaval.”

Sellega aga asi ei piirdnud. Arvile helistati taas ning teeseldi juristi, kes lubas saada kogusummast 11 000 eurot tagasi kui Arvi aga 1000 eurot lisaks maksab. Arvi lootuses saada osagi oma rahast tagasi läks ka selle õnge ning kokku jäi mees ilma 18 100 eurot. 

Vaata täna õhtul kell 20.00 “Märgatud Eestis” ja kuula ka teiste lugusid, kes finantspettuste ohvriks on langenud!

Kommentaarid puuduvad