Täna “Laseris” – just nii on võimalik karantiininädalad üle elada!

Esimene eriolukorra nädal on möödas ja seekordne “Laser” uurib, kuidas see läinud on. Saade annab Sulle päris mitu kasulikku näpunäidet, kuidas ise nii vaimselt kui füüsiliselt terveks jääda ning vaikse ja mõnusa kodu asemel ei oleks 24/7 hullumaja eestuba.

Lady Gaga, Orlando Bloom, Madonna, LeBron James ja Usain Bolt on vaid vähesed kuulsused, kes viimasel ajal ära proovinud maailmas kiirelt populaarsust koguva uue nipi oma immuunsüsteemi parandamiseks.

Kuivõrd maailmas möllava koroonaviiruse tõttu kodus karantiinis olles on oma immuunsüsteemi eest hoolitsemine olulisem kui kunagi varem, siis tutvustame teilegi, kuidas lihtsa nipiga haigustest priiks saada. Vähemalt teoorias.

Meetod ise on sama lihtne kui selle nimi – Wim Hofi meetod. Tuleb vaid õigesti hingata, pühenduda ja teha külmatreeninguid – hüpata jäävanni ja seal rahulikult lebada.

Wim Hofi meetodi taga on Wim Hof. Hollandlane, kes lubab, et just nii saad Sa jagu külmast ja tugevdad oma immuunsüsteemi. Ehk et seda ebainimlikku meetodit kasutades elad meie kõledas kliimas nagu Miška. Ei ole sul enam kunagi külm ja haigeks ka ei jää.

“See on võimas vahend,” räägib Eesti esimene Wim Hofi meetodi instruktor Madis Meister.

Madis sai vastavad paberid kätte selle aasta jaanuaris, olles läbinud karmi koolituse, kus jäävannis lesimist õpetas talle kuulus Wim Hof isiklikult. Nüüdseks on Madis jäävanni pannud juba üle 20 eestlase ja proovib “Laseris” sama teha ka väga soojalembelise saatejuhiga.

“See on natukene justkui omamoodi sekt,” selgitab pool aastat Wim Hofi meetodit kasutanud Viljar.

Lisaks uurime, kuidas hubase kodukontori asemel paljude meie sõprade kodud hoopis järsku hullumaja eestoaks muutusid.

“See on selline möll, mis ümberringi käib, keeruline on,” räägib kahe lapse ema Madle.

“Vahel on nii, et tahaks juba hommikul kell 10 veini lahti teha,” naljatleb samuti kahe lapse kõrvalt kodus tööd tegev Kristiina ja lisab juba tõsisemalt: “See teebki keeruliseks, et on tunne, et keegi tahab koguaeg midagi.”

Õnneks leidub ka vanemaid, kes on juba õppinud ära esimesed nipid.

“Keerad ukse lukku seestpoolt, ega kaua nad ei viitsi kopsida. See juba toimib,” jagab oma kogemust laste kõrvalt kodus tööd tegev Margus.

Eriolukorra esimese nädala võlud ja valud on teie ees juba täna kell 20:00 TV3 saates “Laser”.