Reklaam sulgub sekundi pärast

“See on lihtsalt ajupesu!” Letipea elanikud ei taha tuumajaama ehitamisest midagi kuulda

"Laser" uuris uue hooaja esimeses saates, kas Eestisse võibki päriselt tuumajaam tulla? Mis saaks sellisel juhul Põhja-Eesti randadest või Aidu karjäärist? Mida saaksid aga tuumajaamast elanikud - tasuta või odavamat elektrit või hoopis tuumakatastroofi?

Üks võimalikest kohtadest, kuhu tuumajaama ehitada võiks, on Lääne-Viru maakonnas asuv Letipea. „Me ei taha selle koha muutumist tööstuskõrbeks," muretseb Letipea elanik Enno Tammer ja lisab: „Ma olen kogu selle praeguse asjaajamise vastu - selle häma, ülbuse, üleolevuse ja ülesõitmise vastu. Selle vastu olen ma absoluutselt."

Lisaks uuriti, milliste nippidega Fermi Energia kohalikke „ümber tinistab" ja nende meelsust muudab. Fermi Energia pakub potentsiaalsetes tuumarajamiskohtades elavatele inimestele võimalust külastada Soomes asuvat tuumajaama. Seda saab teha täiesti tasuta - kinni makstakse esimese klassi laevapiletid, söök-jook ning majutus. Külastusvõimaluse pakkumise kasutegur on ettevõtte jaoks inimesi veenda tuumaenergia turvalisuses.

"See on lihtsalt ajupesu! Mis selle mõte on? Näidata, et Soomes on ilus tööstushoone tuumajaama näol? Me kõik teame, et seal ei ole ühe silmaga jänesed, aga miks ma peaksin sellepärast tuumajaama ehitamise enda meelt muutma?" oli Letipea elanik Enno Tammer reisivõimaluse osas kriitiline.

Fermi Energia juhatuse liige Kalev Kallamets jagas, et tuumajaam tahetakse valmis saada 2031. aastaks. "See oleks siis, kui kõik ideaalselt kulgeks," jagas Kallamets.

Vaata täispikka "Laseri" episoodi artikli päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad