Reklaam sulgub sekundi pärast

Menstruatsioonitarvikud koolidesse? Siim Kallas: ma ei ole tasuta asjade poolt!

Siim Kallas
Siim Kallas — FOTO: kuvatõmmis

TV3 uhiuus "Laseri" valimissaade väljub tolmusest stuudiost ning otsib poliitikud üles valimistelkide juurest ja kampaaniaüritustelt, et rääkida nendega vabadustest, võrdsetest õigustest ja moodsatest lahendustest tänapäeva probleemidele.

Julge suunamudija ja TikTokker Roosabanaanike küsis otse Siim Kallase käest, kas menstruatsioonivahendid võiksid olla koolides ja üle-eestiliselt tasuta kättesaadavad. Seepeale läks vanem meespoliitik silmnähtavalt ähmi täis.

"See on selline teema, milles ma ei räägi kaasa. Hea küll, võin arendada. Ma ei ole tasuta asjade poolt! Keegi on hädas, tuleb teda aidata, aga mitte tasuta teenuste või asjade jagamisega. Kui te arvate, et see on hea asi, leidke toetajaid ja pooldajaid. Leidke erakond, kus sellele ideele antakse toetust ja toetage seda erakonda, viige see tahtmine läbi!" ütleb Kallas.

"Paraku on nii, et Eestis otsustavad lõplikult kõik 101 inimest, kelle ees on kolm nuppu. Te peate sinna pulti sattuma. Te võite ju rääkida palju tahate, aga te ei otsusta midagi," rõhutab Kallas.

Vaata videost!