Reklaam sulgub sekundi pärast

“Iidol, mõmmi ja legend!” Mis on Jüri Ratase sotsiaalmeedia fenomeni saladus?

"Laser" — FOTO: Kuvatõmmis saatest

Kui üldiselt võib poliitika jääda noortele kaugeks ning igavaks, siis Jüri Ratase nimi on tänu sotsiaalmeediale väga paljudele noortele teada. Täna eetris olev "Laser" uuris poliitikult, mis on tema sotsiaalmeedia fenomeni saladus.

Enne Europarlamendi valimisi on Ratas eriti aktiivne just Instagramis ning kandideerib ka Kroonika Meelelahutusauhindade galal Aasta suunamudija tiitlile. Tänaseks päevaks on poliitikul üle 30 tuhande jälgija. 

"Laseri" saatejuht Marii Karell käis koos Jüri Ratase ning tema koera Brauniga jalutamas ning koos arutati sotsiaalmeedia teemadel. "Oled sa pannud tähele, et Brauniga koos lähevad postitused paremini?" küsis saatejuht Rataselt. Poliitik tõdes, et ju siis inimestele meeldivad loomad. "Kui suur koer temast tuleb, ma ei tea muidugi. Meil eelmine oli ikka oma tippajal kuskil 65 kilogrammi," jagas Jüri. 

Ratas tõdes, et tal ei ole välja mõeldud spetsiaalselt, et keda ta sooviks oma Instagramis kõnetada. Noori fänne on Ratasel tuhandeid ning nad nimetavad teda Instagrami kommentaarides iidoliks, tõeliseks legendiks, mõmmiks, aga ka populistiks. 

Ratas sõnas, et tõepoolest on sotsiaalmeedias palju noori, kuid alles hiljuti kohtus ta ühe vanema prouaga, kes avaldas poliitikule, et teda väga huvitavad Ratase postitused Instagramis. "Ma arvan, et seal on tegelikult kõiki," leidis Jüri. 

Ratas tahab Instagramis olla autentne ja tõetruu ning näidata päriselt oma elu. Jüri sõnul on umbes 80% ideedest tema enda mõeldud. Tööl aitavad ideesid teostada tal büroos umbes 1-2 inimest. 

Ratasel on ka hea nipp kõigile, kes tahavad Instagramis 10 korda kuulsamaks saada - tuleb olla väga aktiivne! "Ma olengi väga aktiivne. Ma pole tulnud poliitikasse tukkuma," rääkis Ratas.

"Laser" on TV3 eetris täna õhtul kell 20.30!

Kommentaarid puuduvad