Reklaam sulgub sekundi pärast

Taavi Libe avalik pöördumine Urmas Klaasile: Tartu ei vääri kultuuripealinna tiitlit enne, kui…

Tänases "Läbi suve Taaviga" saates rändas saatejuht Tartus asuvasse retrokõrtsi, mis avab oma uksed juba varavalges. Ühtlasi tegi Libe avaliku pöördumise linnapea Urmas Klaasile ja kutsub tedagi sinna einestama.

Saatelõigus nähtav 2001. aastast proua Anu ja härra Reinu poolt peetav Tartu Ümerlaua baar on hästi tuntud väga erinevat tüüpi inimeste seas. Sinna leiavad tee nii noored pidutsejad kui ka vanemad kohalikud.

Taavi uuris, mis motivatsioon on hommikul kell seitse baar lahti teha ja kes need inimesed on kes, sinna tulevad. „Ümberkaudu inimesed aeg-ajalt tulevad. Mõnel pea haige, on ka niisuguseid juhuseid. Mõni tuleb ja istub kauem. Mõni tahab süüa natukene hommikul,” ütleb proua Anu, kelle baarist saab juba varahommikul muu hulgas mulgiputru, viinereid, praekapsast.

“Miks on baaripidamine mõnus?” uuris Taavi. „Kas ta mõnus on. Üks asi on käima lükata, teine asi seisma panna, see on veel raskem. Veel siiamaani veame, väike kohusetunne. Rahvas küsib ja on huvitatud. Kohalikud, kes lähedal elavad ja ka mitte lähedal, ütlevad, et võiks ikka veel vastu pidada,“ tõi Anu välja.

Samuti ütles Anu, et  viimasel ajal on inimesed väga rahumeelsed. “Noored tulevad siia karjade viisi, aga nad on viisakad, kenad. Nad ei lõuga minuga ega sõima mind vanamutiks.”

Vaata klippi kõnealusest retrokõrtsist artikli päises!

"Märgatud Eestis" Facebooki lehel ilutseb nüüd avalik pöördumine, mis on suunatud Tartu linnapea Urmas Klaasile. Nimelt usub Libe, et enne ei saa Tartut kultuuripealinnaks nimetada, kui Klaas ka ise antud kõrtsis keha kinnitab.

"Austatud Tartu linnapea Urmas Klaas! “Läbi suve Taaviga” toimetus on veendunud, et Tartu ei ole kultuuripealinna tiitli väärikaks kandmiseks valmis enne, kui linnapea on külastanud Tartu olulist kultuuripärli ehk Ümarlaua baari," seisab Facebooki postituses, kus kutsutakse ka kõiki nõusolijaid püstiseid pöidlaid viskama.

Vaata kõiki "Läbi suve Taaviga" saateid tasuta järele TV3Playst!

Näita 2 kommentaari

Teades kuhu parteisse linnapea kuulub nullitakse see koht kohe ära.

Vasta

Taavil on tuline õigus !

Mõttekoht hr.abilinnapea ?

Vasta