Reklaam sulgub sekundi pärast

Skandaalne Meelis Kaldalu Conchita Wursti ees põlvitamisest: palusin talt laval, et suudleme

"Läbi suve Taaviga"

"Läbi suve Taaviga" maandus seekord värvikas Tartus skandaalse Meelis Kaldalu juures, kes mõlgutas mõtteid Euroopa Parlamenti kandideerimisest. Hiljuti pälvis ta taaskord tähelepanu sellega, et ronis laulja Conchita Wursti ette lavale põlvitama.

Tartu võib kultuuripealinn olla tänavu, kuid värvi ja värvikaid inimesi on Tartus olnud alati. Ühele neist läks järjekordses saates külla Taavi Libe. Taavi arvas, et see inimene enam aktiivselt ei tegutsegi, kuid tema arvamust muutis üks kontsert Tartus, mil mees laval kõiki šokeeris. Tegemist on poliitartist Meelis Kaldaluga, kes laulja Conchita Wursti ees laval põlvili laskus.

Kaldalu on varemgi kentsakate ja ebatavaliste aktsioonidega silma paistnud. Ekskursioonil Riigikokku varastas ta arvuti ning presidendi vastuvõtul jättis ta kätlemata Evelin Ilvesega. Süüdistus pommiähvarduse tegemises ERRi Tartu stuudiole tõi kaasa ka vanglakaristuse, pika kohtumenetluse ja isegi põgenemise. Mürglit on seega saanud kõvasti ja Taavi läkski uurima, mis mehel veel tagataskus on.

Taavile trepikotta vastu tulnud Kaldalu kirjeldas, et peavad väikest pidu. "Otsustasin kandideerida Euroopa Parlamenti [võte toimus paar nädalat enne valimisi] ja võtsime väiksed napsud selle puhul ja palusin kautsjonist ka vabastust."

Meelisel oli võttemeeskonna saabumise ajal külas teinegi Eesti kuulsus – strippar Marco Tasane.

Laulja Conhcita Wursti ees laval põlvitamise aktsiooni on Kaldalu varemgi aastaid tagasi teinud ning ta ütles Taavile, et ilmselt tundis laulja ta kohe ära. "Kõik toimus väga kiiresti. Me nagu silmadega mängisimegi," ütles Kaldalu ja lisas lavale pääsemise kohta, et tegemist on kodulinna eelisega. Esimest korda põlvitas ta lava peal Conchita ees umbes kümme aastat tagasi. "Lava peal ma siis loomulikult palusin temalt, et suudleme."

Pärast viimast korda Conchita ees laval põlvitamist viidi Meelis Kaldalu politseibussi, kus talle sõbranna Eerika sõnul "loeng" peeti. Pärast seda mindi aga afterparty'le.

Marco ütles, et tunneb Meelist juba 2004. aastast kui ta trennis hakkas käima. "Ta küsis, kuidas teha kõhulihasteharjutusi. Vaatasin, et hästi tore inimene, ma kutsusin ta sünnipäevale. Ta on väga intelligentne inimene ja sihikindel. Kui ta midagi pähe võtab, siis ta selle ära teeb. Kõikide tema asjadega ma muidugi ei ole päri, aga inimene elab, tšillib ja tegelikult väga intelligentne ja haritud inimene."

Ühtlasi jagas Kaldalu ka oma kogemusi vangistuse ja sellega seonduvaga. Kokku istus ta kinni umbes aasta, millele eelnes Eestist põgenemine. "Mind üritati ligi neli aastat hullumeelseks tunnistada, millega ma ei olnud nõus. Siis ma läksin vabatahtlikuks Poola ja Ukraina piirile, kus 2022. aasta alguses oli hästi palju põgenikke. Töötasin mingisuguse skriinijana, kes otsis erivajadust vajavaid inimesi. Sain seal töötada ligi kaks kuud ja siis juhusliku dokumentide kontrolliga paigutati mind siis Poola vanglasse, kus oli ka väga hariv."

Taavi küsis Meeliselt ka seda, millal ta jälle mõne avaliku tembuga hakkama võib saada?

Vaata lähemalt päises olevast videost! Saateid on võimalik vaadata ka TV3 Play keskkonnas.