Reklaam sulgub sekundi pärast

20 aastaga 50 raamatut kirjutanud proua: olen lastele tänulik, et nad mind hooldekodusse ei pistnud!

"Läbi suve Taaviga" külastas ühte Eesti produktiivset ja armastatud kirjanikku, kellest pole paljud kindlasti kuulnudki. Tema nimi on Marje Ernits ning ühtlasi on ta ka väga viljakas kunstnik. 55-aastaselt kirjutama hakanud Marje sulest on ilmunud juba umbes 50 raamatut.

Terve Marje kodu näeb välja nagu ateljee, naine ise ütleb selle kohta kodu-töötuba. Kust tuleb tema inspiratsioon? „Inspiratsioon on mul statsionaarselt peas. Tegelikult ma olen elukutseline kunstnik, kirjutama hakkasin hiljem. Umbes 20 aastat tagasi alustasin kirjutamisega. 55 olin siis. Vahetasin paletil värvid sõnade vastu. Hakkasin kirjutama, sest see oli produktiivsem. Maalidega on raske selles osas, et neid peab seljas vedama, näitusi korraldama. Raamatutega selgus, et on lihtsal. Mina ainult kirjutan, ülejäänu teeb kirjastus,“ selgitab Marje.

Kui Marjel ilmus teine raamat, küsis tema lapselaps, et sul üks juba ilmus ja teine ka, et kas see on normaalne. "Mind on tituleeritud rahvakirjanikuks, uskumatu. Vanasti anti medal või mida iganes. Ma ei kuulu eliidi hulka. SIis ma mõtlesin, et mis see eliit üldse on? Kas inimesed, kes säravad eesotsas ja see glamuur? Mina ei tea, mina teen oma tööd ja kirjutan.  Minu tunnustus ongi see, et rahvas loeb."

Sellest on ammu räägitud, et kui inimene teatud ikka jõuab, peaks ta tegelema nii mõtlemise ja füüsilise liigutamisega, et mitte kössi jääda. Proua Marjel tunduvad asjad olevat balanssis. Aga kas ei teki vahel tunnet, et ei viitsi, ei jõua ja et täna ma ei tee midagi? "Mul ei ole selliseid hetki. Kui inimene tegutseb pidevalt ja tal on rutiin, siis on ka vanadus pidev tegutsemine ja rutiin. Paljud, kes lõpetavad töö ära ja jäävad pensionile, siis neil ei ole midagi teha. Ma olen väga tänulik oma lastele, et nad mind hooldekodusse ei pistnud! Ma võin siin teha mida ma tahan. Lisaks sellele, et ma raamatuid kirjutan, võin ma ka oma aiandusega tegeleda, kõik on balansis."

Vaata artikli päises olevast videost lähemalt naise elust, loomingust ja mõtetest! “Läbi suve Taaviga” on TV3 eetris juba täna kell 20.00!

Kommentaarid puuduvad