Reklaam sulgub sekundi pärast

“Inglite aeg”: 24-aastase Kelli ema ja õde on andnud kogu oma elu tema abistamiseks

Täna õhtul kell 19.30 jõuab TV3 vaatajateni südamlik heategevussaade „Inglite aeg“, kus saame tuttavaks viie abivajajaga, kelle lood on eriliselt liigutavad ja kutsuvad meid kõiki omalt poolt tuge pakkuma. Teiste seas vajab abi puudega 24-aastane Kelli, kelle ema ja õde on andnud kogu oma elu, et aidata noorel elada täisväärtuslikku elu.

24-aastane Kelli on pidanud oma lühikese elu jooksul vastu panema mitmele katsumusele. Tüdruku elu algas keerulise sünniga, mis juhtus ootamatult 24. rasedusnädalal. Ajukahjustust beebil ei täheldatud ja ema Raili sõnul oli Kelli lihtsalt väga väike. Poolteist kuud hiljem, tekkis Kellil soolepõletik, mis sundis arste lapse soolest enamikku ära lõikama. Kellil kahtlustati peapõletikku, tal olid sooled kõhul, hingas hapnikumaski kaudu ja sai toitu süstla abil. Suure tõenäosusega ei saanud beebi aju piisavalt toitaineid ja jäi paljust vajalikust puudu. 

Esimese eluaasta lõpuks oli Kelli läbinud mitmeid operatsioone ning laps paranes. Raili pere vajas aga abi rahaliselt, kuid arstide poolt soovituskirjaga kompensatsiooni perele ei antud, vaid ähvardati lapsi lastekodusse panemisega. 

Raili veetis Kelliga kolm aastat haiglas ning samal ajal müüdi kodu Viljandis maha, et kolida Tartusse haiglale lähemale. Pereisa murdus pinge all ning jättis lapsed ja oma naise maha. Kelli kasvas aga jõudsalt ning aastad möödusid. Teise klassi lõpuks tundis Raili, et tal ei olegi enam erivajadusega last. Kelli küll ei rääkinud, kuid see teda ei häirinud. 

Paraku muutus olukord drastiliselt, kui Kelli ei suutnud oma vajadusi õpetajatele selgeks teha ning ägestus. Kelli hakkas oma pahameele väljendamiseks end kätega näkku peksma, aga lapsepõlves kogetu tõttu, oli Kelli valulävi väga kõrge ning lapse instinktid olid täiesti maha surutud. Löögid olid aga nii tugevad, et Kelli hakkas mõne päevaga kaotama oma nägemist ja talle tehti 8 operatsiooni. Kahjuks jäi laps aga 10-aastaselt pimedaks ning langes depressiooni, mis viis lapse laastavasse seisu. Pere ei andnud alla ja tänaseks on Kelli saanud tagasi oma elutahte. 

Kahjuks elavad Raili ja tema kaks täiskasvanud tütart väga nigelalt vaatamata sellele, et ema ja terve tütar töötavad täiskohaga Kelli hooldamise kõrvalt. Kelli õde tunneb oma pere eest suurt vastutust ning ei ole siiani kodust lahkunud ning on jätnud oma elu elamata. Lisaks Kelli kõrvalt tabas pere hiljuti veel üks hoop - Raili ema jäi dementseks.

Kelli vajab abi teraapia ning ravi jaoks. Lisaks on pere elamistingumused nukrad, kuna kõik raha läheb korteri või Kelli hooldamise alla.

Kelli ja tema pere ning teised vajavad Sinu abi!

Annetustelefonid:

9007301 – 5 eurot

9007302 – 10 eurot

9007303 – 25 eurot

"Inglite aeg“ on TV3s pühapäeval kell 19.30.

Kommentaarid puuduvad