Reklaam sulgub sekundi pärast

Aasta pärast “Inglite aega”: saates olnud perekonnad räägivad, kuidas neil täna läheb

Möödunud nädalal oli TV3 eetris "Inglite aja" erisaade, kus viis möödunud aastal saates osalenud perekonda rääkisid, kuidas neil täna läheb.

Toitmissondiga 5-aastane Demily

Väike Demily on neerumurede tõttu terve oma elu kannatanud meeletut oksendamist ja pole kunagi suutnud ise süüa ja oli seetõttu endiselt aheldatud sondiga toitmise masina külge. Selleks, et Demily vabaneks tema näolt ninna ja ninast makku minevast sondist, vajas laps Ameerikas kallist ravi.

Nüüd on aasta aega möödas ja tänu “Inglite aja” saates kogutud rahale õnnestuski Demilyl osaleda toitumisteraapias ja valituks osutus Soomes pakutav teenus, mis olemuselt täpselt sama, nagu Ameerikas. Seal vähendati Demily eritoitu nullini ja hakati siis lapsele pakkuma päristoitu, et tühi kõht teeks Demily hirmu eest otsuse. 

Demily puhul on limpsimine ja väikesed tükid juba suur edusamm, mida tulebki hinnata. Tüdruku arengut on märgatud ka lasteaias, kus Demily juba suppigi sööb. Nüüd proovitaksegi tegeleda aktiivsemalt tegeleda tema suumotoorikaga, et Demily oskaks suhu sattunud toidutükkidega midagi peale hakata. 

Vaata Demily lugu lähemalt!

Nägemist kaotav üksikema Külli

Möödunud aastal “Inglite aja” saates olnud üksikema Külli kasvatab kaht imearmsat last – 5-aastast Annit ja 14-aastast hapnikupuuduses sündinud Riinut, kes on emast oma täielikult sõltuv. Aasta tagasi sattusid Küllile marjul käies ootamatult silmas põllupestitsiidid ning tänaseks on naine peaaegu pime – säilinud on nägemine vaid ühest silmast ja sedagi ainult 4%-i ulatuses.

Külli kardab, et ei saa ühel päeval oma laste eest enam hoolitseda ja jääb neist ilma. On ime, et Küllil on identne kaksikõde, kelle silmarakkude abil saaks Saksamaal proovida Külli nägemist taastada.

Tänaseks on aasta möödas ja kuigi Küllist ei ole veel saanud nägijat, siis lootuskiir selleks on muutumas aina eredamaks. Õnneks pole naise nägemine aastaga halvemaks läinud ja ka valud on leevendust saanud. 

Vaata Külli lugu lähemalt!

Hapnikupuuduses sündinud Marii

Möödunud aastal “Inglite aja” saates olnud beebi Marii sündis ootamatus hapnikupuuduses, kuid võitles end elule ja on tänaseks naeru lagistav rõõmus laps. Paraku jättis hapnikupuudus pisikese Marii ajule kahjustuse ning ilma teraapiateta on oht, et Marii jääb terveks ülejäänud eluks oma vanematest sõltuma ja ei saa ise liikuda, süüa ega rääkida.

Aasta tagasi oli ainulaadne hetk Marii elust, mil tema aju võiks kõige rohkem areneda ja “Inglite aja” abiga saaks pere võimaldada lapsele vajalikke kalleid teraapiaid.

Tänaseks on pisikesest beebist sirgunud rõõmsameelne tüdrukutirts, kelle puhul pole ema sõnul erilisi tagasilööke olnud, isegi epilepsiahood pole teda eriliselt mõjutanud. Perekond on andnud endast kõik oleneva, et lapse arengule kaasa aidata. Mariile paigaldati ka gastrotsoom, mille abil saab ta lisaks eritoitu ja on mitu kilo kosunud – taas põhjust rõõmustamiseks.

Vaata Marii lugu lähemalt!

Last ja lapselast kasvatav vanaema Kersti

Möödunud aastal “Inglite aja” saates olnud vanaema Kersti kasvatab oma puudega tütart Kristat ning lapselast. Kersti tütar on temast täielikult sõltuv ja paar aastat tagasi, kui ema oma tütrelt hetkeks pilgu heitis, juhtus midagi kohtuvat – kaitsetu tütreke vägistati. Paraku ei ole tütreke Krista end kunagi väljendada suutnud ja seetõttu sai rasedus selgeks alles 25-ndal rasedusnädalal ning see oli kogu perele suur šokk.

Vanaema Kersti kasvatab oma lapselast ning tütart suure armastusega, aga paraku elab pere kuust-kuusse ning neil polnud isegi vannituba, kus Kersti saaks oma hoolealuseid pesta.

Tänu “Inglite aja” saatele saigi vanaema Kersti korterisse uhiuue vannitoa, mis meeldib kõigile pereliikmetele väga. Ka vanad köögikapid, mis kippusid ära lagunema, vahetas Kersti töökindlamate vastu. Eriliselt tore on ka tõsiasi, et perekond ei ole enam nelja seina vahele aheldatud – vanaema Kersti soetas küll kasutatud, aga toimiva ja hea auto.

Vaata Kersti lugu lähemalt videost!

Põlengus tütre ja kodu kaotanud suurpere

Möödunud aasta lõpus jahmatas kogu Eestit uudis Kilingi-Nõmmelt, kus eramaja tulekahjus hukkus ka peretütar Hell-Angeelika. Lisaks pereliikme kaotusele on tuleõnnetuses kodu kaotanud suurpere juba kord üle elanud ühe oma väikese lapse uppumissurma.

“Inglite aeg” aitas kaasa sellele, et sügavas leinas piinlevad väikesed lapsed koos oma vanematega saaksid lootuse leida endale uus kodu. Pärast traagilist sündmust tõttasid abivalmis eestlased pere toetama. Neile saadeti toitu, mänguasju, mööblit ja kingiti isegi auto. Uue maja leidis pere endale kuu aega pärast kodu kaotust, ent maja vajas esialgu soojustamist ja remonti, mille pereisa enda peale võttis. Nüüd on majas ka vannituba.

Kuna uues majas on tube rohkem kui pereliikmeid, võeti oma tiiva alla ka 14-aastane tüdruk, kelle ema töötab Soomes ja keda perekond on tundnud juba pikalt. Vastasel juhul oleks tüdruk lastekodusse saadetud. Ajaga on paranenud ka põlengus viga saanud koduloomad.

Vaata suurpere lugu lähemalt videost!

TV3 jõuluaja suur heategevussaade „Inglite aeg“ jõuab tänavugi vaatajate ette detsembrikuus ning just nüüd on aeg abivajajatest teada anda!

Saatejuht Tuuli-Ann Freienthal tunneb heameelt, et „Inglite aeg“ on peagi taas eetris: „Eelmiste aastate kogemus kinnitab, et just tänu sellele heategevussaatele on abi saanud paljud inimesed, kes omal jõul toime ei tuleks. Tänavugi saame kõik koos toetada neid, kes seisavad silmitsi raskustega ja kelle eluteele on sattunud ületamatud takistused. Nüüd on aeg abivajajatest teada anda!“

Infot abivajajate kohta oodatakse meiliaadressile [email protected],TV3 Facebooki „Inglite aja“ lehele või @tv3ingliteaeg Instagrami.

Kommentaarid puuduvad