Aasta pärast “Inglite aega”! Põlengus kodu ja tütre kaotanud suurpere kolis uude majja

Saates "Inglite aeg: aasta hiljem" läheb saatejuht Tuuli-Ann Freienthal külla viiele "Inglite ajas" osalenud perekonnale, kes läinud jõuludel said tunda Eesti rahva ühtsuse ja headuse väge. Traagilises põlengus oma kodu ja tütre kaotanud suurperel õnnestus heade inimeste abil kolida uude majja.

Möödunud aasta lõpus jahmatas kogu Eestit uudis Kilingi-Nõmmelt, kus eramaja tulekahjus hukkus ka peretütar Hell-Angeelika. Lisaks pereliikme kaotusele on tuleõnnetuses kodu kaotanud suurpere juba kord üle elanud ühe oma väikese lapse uppumissurma.

Saatuselöögid pole aga vaibunud! Tulekahju järel elas perekond üheteistkümnekesi kolmeses toas pead-jalad koos ning unistas oma kodust. See perekond jutustas meile oma valusa loo tulekahju varahommikust ja oma perekonna valusatest kaotustest.

"Inglite aeg" aitas kaasa sellele, et sügavas leinas piinlevad väikesed lapsed koos oma vanematega saaksid lootuse leida endale uus kodu. 

Aasta hiljem on kodu ja tütre kaotanud pere jaoks muutunud palju, kuid leinast tingitud valu on endiselt kriipivalt värske. 7. novembril sai tragöödiast täpselt aasta, ent mälestused on endiselt niivõrd värsked, justkui oleksid need toimunud eile. "Õpime iga päev elama sellega. Ma olen teinud endaga tööd, et saada üle sellest süütundest, aga endiselt kuskil hääleke peas tuletab meelde, et miks ma ei kustutanud seda küünalt ära," räägib peretütar Kristiina.

Pärast traagilist sündmust, tõttasid abivalmis eestlased pere toetama. Neile saadeti toitu, mänguasju, mööblit ja kingiti isegi auto. "Põhimõtteliselt terve Eestimaa tuli, küll mõtetega ja materiaalselt. Imelik oli sellist abi vastu võtta, aga me oleme ääretult tänulikud absoluutselt kõigile."

Uue maja leidis pere endale kuu aega pärast kodu kaotust, ent maja vajas esialgu soojustamist ja remonti, mille pereisa enda peale võttis. Nüüd on majas ka vannituba. "See näitas, et alati ei saa üksi. Koos on kergem," rõhutab peretütar.

Kuna uues majas on tube rohkem kui pereliikmeid, võeti oma tiiva alla ka 14-aastane tüdruk, kelle ema töötab Soomes ja keda perekond on tundnud juba pikalt. Vastasel juhul oleks tüdruk lastekodusse saadetud. Ajaga on paranenud ka põlengus viga saanud koduloomad.

"Kui me seda maja vaatama tulime, tekkis kohe tunne, et oleme kodus. Sa tundsid kohe kodutunnet. Keegi ei osanud arvata, et pärast sellist sündmust sa võid tunda rahu hinges, et saab hakkama. Eesti rahvas tuleb kokku!"

Vaata ka suurpere lugu möödunud aasta "Inglite aja" saatest!

Kommentaarid puuduvad