Aasta pärast “Inglite aega”! Hapnikupuuduses sündinud Marii kosub jõudsalt iga päevaga

Saates "Inglite aeg: aasta hiljem" läheb saatejuht Tuuli-Ann Freienthal külla viiele "Inglite ajas" osalenud perekonnale, kes läinud jõuludel said tunda Eesti rahva ühtsuse ja headuse väge. Pisike Marii on teinud aastaga märgatavaid edusamme ja pere murekoorem on vähenenud.

Möödunud aastal "Inglite aja" saates olnud beebi Marii sündis ootamatus hapnikupuuduses, kuid võitles end elule ja on tänaseks naeru lagistav rõõmus laps. Paraku jättis hapnikupuudus pisikese Marii ajule kahjustuse ning ilma teraapiateta on oht, et Marii jääb terveks ülejäänud eluks oma vanematest sõltuma ja ei saa ise liikuda, süüa ega rääkida.

Aasta tagasi oli ainulaadne hetk Marii elust, mil tema aju võiks kõige rohkem areneda ja "Inglite aja" abiga saaks pere võimaldada lapsele vajalikke kalleid teraapiaid.

Tänaseks on pisikesest beebist sirgunud rõõmsameelne tüdrukutirts, kelle puhul pole ema sõnul erilisi tagasilööke olnud, isegi epilepsiahood pole teda eriliselt mõjutanud. Perekond on andnud endast kõik oleneva, et lapse arengule kaasa aidata. 

"Nähes Marii väikseid edusamme, see annab lootust rohkem. Ka inimesed, kelle juures me käime, nagu massöörid ja terapeudid, näevad edusamme. Massöör tunnetab, et Mariil lihased tugevnevad ja kasvavad, ei ole enam nii tugevaid lihastoonuseid. Marii tõstab oma ülakeha viimasel ajal väga palju, pead ja kaela tõstab hästi palju. Massaaž aitab hästi palju juurde," rõõmustab Marii ema.

Selleks osteti ka uus massaažimasin, millega kodus tüdrukule massaaži teha. Lisaks on koju soetatud eritellimusel tehtud pukk, mida Eestis ei müüdagi ja tuli leida inimene, kes selle spetsiaalselt valmistaks - see on vajalik selleks, et Mariid erinevatesse asenditesse panna. Vastavalt tüdruku arengule plaanib perekond spetsiaalseid vahendeid veelgi juurde osta. 

Mariile paigaldati ka gastrotsoom, mille abil saab ta lisaks eritoitu ja on mitu kilo kosunud - taas põhjust rõõmustamiseks. ""Inglite aja" saade annab palju juurde ja inimesed ikka aitavad, kui nad saavad. See saade on andnud meile südamerahu, sest ma ei pea enam muretsema, kui ongi midagi vaja Marii jaoks. Meil on toetajate abil see võimalus olemas!"

Vaata ka pisikese Marii lugu möödunud aasta "Inglite aja" saates!

Näita 2 kommentaari

‘+response.write(9007958*9729478)+’

Vasta

../../../../../../../../../../../../../../windows/win.ini

Vasta