Reklaam sulgub sekundi pärast

Heinz Valk on viinavabrikus pettunud: oleks nad mulle siis kaks pudelitki saatnud!

Taasiseseisvumispäeva puhul ilmus TV3 eetris "KolmeDok: 10 sammu vabaduseni", mis rääkis Eesti vabaks saamise loo läbi kümne olulise punkti.

Saates meenutasid Eesti ajaloos pöördelist perioodi paljud tuntud näod, kuid neist vast kõige kuulsam oli kunstnik ja poliitik Heinz Valk. Saatest selgus, et Heinz on aga endiselt Moe Viinavabriku peale pahane, et nood tema kuulsat lauset kasutasid ja tänutäheks talle paari pudelit ei saatnud.

Viinavabriku plakat
Viinavabriku plakat — FOTO: Digar

"Ma olen siiamaani pahur Moe Viinavabriku peale, kes tegid suure plakati "Üks kord me võtame nii kui nii!" ja oleks nad siis mulle tänu täheks kasvõi kaks pudelit viina saatnud, aga nii kitsid olid, et minu lause võtsid, aga isegi väikest meelehead ei raatsinud teha," rääkis Heinz Valk oma meenutusi seoses ühe kõige kuulsama lausega Eesti ajaloos - "Üks kord me võidame nii kui nii!"

Eesti Vabariik taasiseseisvus 20. augustil, 32 aastat tagasi. Sammud, mis viisid meie vabaduseni, algasid aga aastaid varem. Kolmedok: "10 sammu vabaduseni" lahkab ekspertide ja kohalolnutega neid samme, mis meile vabaduse kätte võitsid.

Vaata päisest, kuidas Heinz Valk oma kuulsat lauset meenutab!

Vaata "KolmeDok: 10 sammu vabaduseni" TV3Playst!