Reklaam sulgub sekundi pärast

Tõeline Eestimaa uhkus: terve elu eestlaste tervist edendanud naine jätkab tööd ka pensionieas

TV3 tunnustab pühapäeval taas kord Eestimaa uhkusi. Terve nädala tutvustame teile külasädemeid ja elupäästjaid, kes on oma tegudega teeninud ära suure tunnustuse. Seekord tutvume tervislikke eluviise edendava Reet Poolaga.

Reet Pool on naine, kelle südameasjaks on terve elu olnud eestlaste tervislike eluviiside edendamine. Balleti ja võimlemise taustaga aktivistina hakkas ta treeninguid läbi viima juba 1970ndatel. Reet pole oma tehtud töö eest tasu võtnud ega tunnustust oodanud, kuigi on teinud seda oma tavatöö kõrvalt. "Praegu, nagu ma saan aru, on võimlemises ja enesetreenimises esimesel kohal jõusaalid. Meil olid võimlemised muusikaga suurtes gruppides, 20-40 inimest saalis."

Poeg Priit Kaasik meenutab, kuidas ta teisipäeva ja neljapäeva õhtul kell 11 koju tuli. "Alati ta oli mingites trennides, treenis noori ja vanu, suuri ja väikeseid."

1980ndatel oli Reedal ka oma tervisestuudio ning kuna ta on kogu elu töötanud ka psühholoogina, siis on tema jaoks tähtis jagada oma teadmisi tervise kohta avalikel loengutel. Teemasid on olnud seinast seina liigestest ja kardiotreeningust kuni rühi ja veenilaienditeni. "Inimene on väga tark ja eriti Eesti inimene. Ta tahab alati teada, miks ja milleks. Sellepärast need loengud ongi, et ma teen puust ja punaseks. Koos piltide, koos projektsioonipiltidega ja koos kirjalike materjalidega, mida ma annan pärast loenguid inimestele koju. Nad saavad selgeks, miks oli just vaja niiviisi teha ja miks tulevikus tuleb edasi võimelda, enda eest hoolitseda ja kuidas saab paremini terve olla," ütles Reet Pool.

Pensionile jäämise järel andis ta trenne edasi ja juhendatud rühmadega käidi ka esinemas. Treeningud lõpetas ta viimaste Viimsi rühmadega koroonalaine tuules.

"Ma arvan, et minu ema töö kannab siiamaani vilja, kuna kõik tema trennid, mida ma olen väiksest peale käinud vaatamas, need ei ole vägisi. Inimesed tulevad heast meelest. Kõik harjutused on lihtsad, mida saab kodus teha," ütles tema poeg.

76-aastane Reet keskendub täna loengute lugemise kõrvalt materjalide koostamisele, et inimesed saaksid kodus iseseisvalt võimelda. Näiteks ilmub tema liikumismaterjale ajakirjas 60+ ja tema terviseloengud on endiselt ülipopulaarsed.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad