Eesti otsib superstaari

toob teieni Kooker

ÜLEVAADE | Kes ootab last, kes on pildilt kadunud: mis on saanud staarisaate võitjatest?

Juba septembrikuus stardib TV3s “Eesti otsib superstaari” uhiuus hooaeg – ent mis on tänaseks saanud varasematest võitjatest?

Birgit Sarrap (Õigemeel)

Toona veel Õigemeele perekonnaime kandnud Birgit oli esimene superstaarisaate võitja. Tema kõrval saavutas teise koha Luisa Rõivas, toona Värk. Võiduga kaasnes rahaline auhind summas 100 000 Eesti krooni ja poole miljoni kroonine plaadileping.

Birgiti näol on kahtlemata tegemist ühe tuntuima staarisaatest sirgunud lauljaga ja lisaks edukale muusikakarjäärile on tal silmapaistvad saavutused ka isiklikus elus. 2013. aasta oktoobris sündis tema ja elukaaslase Indrek Sarrapi perre poeg Simeon, 2015. aastal paar abiellus ja aasta hiljem sündis nende perre tütar Helin.

Birgit on tänaseks välja andnud viis stuudioalbumit ja üle 25 singli, olnud kohtunikuks, saatejuhiks ja külaliseks mitmetes erinevates saadetes ning tegutseb ka lisaks lauljana ansamblis Swingers.

TV3 vaatajad mäletavad Birgitit ka möödunud sügisest, kui ta osales heategevuslikus meelelahutussaates „Tantsud tähtedega“. Tema treeneriks oli Marko Kiigajaan, tantsupaar langes välja neljandas saates.

Birgitit saab uuesti näha ka sel sügisel, kui ta on taas kohtunikurollis “Eesti otsib superstaari” uues hooajas.

Birgit 2007. aasta superstaarisaates
Birgit 2007. aasta superstaarisaates — FOTO: TV3

Jana Kask

Jana Kask oleks eelvoorus peaaegu et ukse taha jäänud, kui ta ainult ühe jah-sõna Mihkel Raua käest sai. Raud otsustas Jana aga tagasi kutsuda ja teisel katsel õnnestus Janal jah-sõna saada ka Heidy Purga ja Rein Rannapi käest. Jana kõrval saavutas teise koha Arno Suislepp. Võiduga kaasnes 100 000 Eesti krooni ja poole miljoni kroonine plaadileping.

Pärast staarisaadet alustas Jana koostööd Alar Kotkase tiimiga, et valmis saada võiduga kaasnenud debüütalbum. 30. oktoobril 2008 tuli välja Eesti Ekspressi singlisarjas albumilt esimene singel “Leaving You for Me”.

Paraku jäi aga debüütalbumi ilmumine venima ja pettunud koostöös Alar Kotkasega, jätkas Jana hoopis koos Ivar Mustaga ning tema debüütalbum “Face in the Mirror” ilmus 2009. aasta detsembris. 

2011. aastal osales Jana ka Eesti Laulul, kus esitas pala “Don’t Want Anything”, mis pälvis neljanda koha. 

2021. aastal resideerus lauljatar Maltal ja tegeles kinnisvarafirmaga Idris Properties, mis on tänaseks oma tegevuse lõpetanud. Jana Instagrami konto kirjelduses seisab, et ta tegeleb laulmise ja laulukirjutamisega ning ühtlasi fotograafi ja produtsendina.

Jana Kask
Jana Kask — FOTO: TV3

Ott Lepland

2009. aastal staarisaate võitnud Lepland on tänaseks palavalt armastatud tuhandete eestlaste seas. Tema kõrval saavutas teise koha Birgit Varjun. Ott võitis 100 000 krooni ja plaadilepingu Crunch Industryga.

Pärast saadet on Ott üllitanud mitu stuudioalbumit ja 2012. aastal võitis ta Eesti Laulu. Oti lugu „Kuula“ saavutas Bakuus toimunud Eurovisioni finaalis kõrge 6. koha 120 punktiga.

Ott on astunud üles ka mitmetes telesaadetes nagu „Su nägu kõlab tuttavalt“ ja „Laula mu laulu“. Praegu viljeleb Ott edukat soolokarjääri.

Ott Lepland 2009. aastal
Ott Lepland 2009. aastal — FOTO: TV3

Liis Lemsalu

Saate neljanda hooaja võitjaks krooniti Liis Lemsalu, kelle kõrval saavutas teise koha Artjom Savitski. Ühiselt avaldasid nad ka singli “Kõnnime seda teed”. Samal aastal ilmus ka Liisi esimene singel tema debüütalbumilt, mis anti välja sama aasta novembris.

2014. aastal pääses Liis koos Egert Milderiga looga „Hold On“ Eesti Laulu poolfinaali. Lisaks sellele on Liis tänaseks üliedukas sooloartist ja tema hiljutine lugu “Paus” troonis kõikides raadioedetabelites.

Tänavu juunikuus teatas Liis, et on lapseootel ja peagi sünnib tema ja elukaaslase Karl-Erik Kodu perre esimene laps. 

Liis Lemsalu
Liis Lemsalu — FOTO: TV3

Rasmus Rändvee

Kuigi Rasmusest sai järjekordne superstaarisaate võitja, on ta tänaseks avalikkuse eest pigem taandunud. Tema kõrval saavutas teie koha Elina Born ja näiteks osales nendega samal aastal ka Karl-Erik Taukar. 

Pärast saadet on Rasmus mitmel korral osalenud ka Eesti Laulu saates. 2013. aastal osales ta Facelift Deeri koosseisus looga „Dance“, mis jäi finaalis seitsmendale kohale. 2017. aastal osales Rasmus Eesti Laulul oma esimese soolosingliga „This Love“, saavutades lõpuks kolmanda koha. 2020. aastal sai Rasmuse ja Karl-Ander Reismanni lugu „Young“ Eesti Laulul 12. koha.

Aastal 2019 läks Rändvee Tallinna tehnikaülikooli magistrantuuri ärirahandust õppima.

Rasmus Rändvee
Rasmus Rändvee — FOTO: TV3

Jüri Pootsmann

Jüri Pootsmann on kahtlemata üks tuntumaid staarisaate võitjaid ja suutnud edukat karjääri viljeleda ka pärast saadet. Tema kõrval jäi 2015. aastal teiseks Gertu Pabbo.

Sama aasta sügisel ilmus Jüril juba esimene omanimeline EP. Paar kuud hiljem tituleeriti ta Eesti muusikaauhindade galal aasta meesartistiks, olles nomineeritud viies kategoorias (aasta popalbum, aasta meesartist, aasta debüütalbum, aasta parim laul, aasta album).

Juba järgmisel aastal võidutses Jüri ka “Eesti laulu” konkursil looga “Play”. Stockholmis toimunud Eurovisioni lauluvõistlusel sai ta esimeses poolfinaalis viimase, 18. koha ega pääsenud finaali. Jüri pääses 2020. aasta novembris uuesti Eesti Laulu finalistide hulka ja sai finaalis kõrge 3. koha.

Viimastel aastatel on Jüri andnud välja uut muusikat, teinud aastaid raadiotööd, juhtinud saateid ja osalenud paljudes projektides. Muuhulgas on ta juhtinud TV3 saateid “Tantsud tähtedega” ja “Salalaul”. 

Jüri Pootsmann
Jüri Pootsmann — FOTO: TV3

Uudo Sepp

2018. aasta superstaarisaate võitis Saaremaa noormees Uudo Sepp, kelle kõrval jäi teiseks Sissi Nylia Benita. ga. Uudo sai auhinnaks artistilepingu Universal Musicuga,a Spotify avaldas tema debüütsingli ja tegi sellele reklaamikampaania. Samal aastal ilmus ka tema album „Sinule“.

2020. aastal osales Uudo Eesti Laulu konkursil, kus pääses oma looga „I’m sorry. I messed up“ finaali. Lisaks sellele on Uudo avaldanud veel mitmeid singleid ja osalenud erinevates teleprojektides. Ühtlasi on noormees kätt proovinud ka kinnisvaramaaklerina. 

Uudo Sepp 2015. aastal
Uudo Sepp 2015. aastal — FOTO: TV3

Alika Milova

Alika näol on tegemist kõige viimase staarisaate võitjaga, kes vapustas oma etteastetega kõiki televaatajaid. Tema kõrval jäi teiseks Wanda-Helene Ollep. Alikale kuulus võitjana superstaari tiitel, artistileping Universal Musicuga ning TV3 ja SEB välja pandud 10 000 eurot.

Tänavu osales Alika ka Eesti Laulu konkursil looga “Bridges”, mille ta ka võitis. Liverpoolis toimunud Eurovisioni finaalis saavutas ta muljetavalda kõrge kaheksanda koha. Hiljuti täitus sellel lool Spotifys ka 10 miljonit kuulamist. 

Tõelise komeedina muusikataevasse tõusnud Alika on juba jõudnud avaldada mitu singlit ja järgmine aasta loodab ta avaldada ka oma debüütalbumi.

Alika Milova
Alika Milova — FOTO: TV3

Kommentaarid puuduvad

Eesti otsib superstaari

toob teieni Kooker