Reklaam sulgub sekundi pärast

Tähelepanu! Just need on suhetes enamlevinud “punased lipud”, mida ei tohiks eirata

Need on suhetes enamlevinud
Need on suhetes enamlevinud "punased lipud"! — FOTO: 123rf.com

Inimlik side on meie elu oluline osa. See, et tunneme end armastatuna ja meil on ühtekuuluvustunne, aitab kaasa meie vaimsele tervisele. Mõned suhted ei tee meile siiski head ning on oluline tunda juba varakult ära ohumärgid ehk "punased lipud", mis võivad kogu suhtele saatuslikuks saada.

1. Liiga kontrolliv käitumine

Partneri liialt kontrolliv käitumine on üks tavapärasemaid "punaseid lippe". Inimesed, kes püüavad kontrollida teie liikumist, otsuseid või uskumusi, on rohkem mures selle pärast, mida nad tahavad, mitte selle pärast, mis on teie jaoks parim. Terves suhtes tehakse kompromisse ja mõistetakse erinevusi ning üks inimene ei kontrolli teise tegevust.

2. Usalduse puudumine

Usaldus on iga terve suhte oluline alus. Ebastabiilse suhte peamiseks märgiks on see, kui partnerid, sõbrad, kolleegid või pereliikmed ei usalda teid. Loomulikult on meil kõigil vahel kahtlusi. Kuid need ei tohiks takistada meid usaldamast inimesi meie elus, et nad teeksid õiget asja. Terved suhted eeldavad usaldust mõlemalt poolt.

3. Madala enesehinnangu tundmine

Sulle kõige lähedasemad inimesed peaksid sinu arengut toetama, mitte sind allapoole tõmbama. Kui sa kedagi armastad, oled pühendunud tema toetamisele ja tema arengu soodustamisele. Kui te ei tunne seda toetust oma partneri, pere või sõprade poolt, tuleb midagi muuta.

4. Füüsiline, emotsionaalne või vaimne väärkohtlemine

Füüsiline, emotsionaalne ja vaimne väärkohtlemine on vaieldamatult "punased lipud" igas suhtes. Füüsilist väärkohtlemist on lihtsam märgata. Emotsionaalne ja vaimne väärkohtlemine võivad aga pikas perspektiivis olla sama kahjulikud. Sarnaselt füüsilisele väärkohtlemisele, võib ka vaimne ja emotsionaalne väärkohtlemine põhjustada posttraumaatilist stressihäiret.

5. Narkootikumide kuritarvitamine

Uimastite kuritarvitamine on selge "punane lipp". See näitab, et inimene võitleb impulsside kontrollimise ja ennast hävitavate harjumustega. Sõltuvalt ainest võib iga suhe sõltuvuse olemasolul kiiresti toksiliseks muutuda.

6. Nartsissism

Nartsissistlik isiksusehäire on vaimne seisund, mis viitab enesekesksusele. See võib mõjuda suurushullustusena, kuigi mitte kliinilises mõttes. Nartsissistid ei koge katkemist tegelikkusega, kuigi see võib neile lähedastele inimestele nii tunduda. Nartsissistid usuvad, et maailm keerleb nende ümber ja kui keegi seda uskumust ohustab, kipuvad sellele järgnema segadus ja kaos. Nartissistliku ja egoistliku inimesega emotsionaalselt seotud olemine võib olla kurnav ja traumeeriv. Nad peavad oma vajadusi alati teie omadest tähtsamaks. 

7. Probleemid viha juhtimisega

Kui kellelgi teie lähedasel on viha juhtimise probleemid, võite konflikti ajal tunda end ohustatuna või ebaturvaliselt. Emotsioonide reguleerimise puudumine on kindel "punane" lipp igas suhtes.

Me kõik peaksime end partneri või sõbra juures piisavalt mugavalt tundma, et käsitleda keerulisi teemasid, ilma et peaksime oma turvalisuse pärast kartma. Igaüks, kes kasutab viha hirmutamise taktikana, näitab toksilist käitumist.

8. Sõltuvus

"Sõltuvussuhe" tekib siis, kui kaks inimest sõltuvad teineteisest emotsionaalse, psühholoogilise ja isegi füüsilise toetuse saamiseks. See võõrandab neid teistest suhetest ja võib takistada isiklikku arengut.

9. Võimetus lahendada konflikte

Inimesed, kes väldivad konflikte, võivad arvata, et nad kaitsevad suhet hävingu eest. Lõppkokkuvõttes toob see kaasa vaid pikalt kestnud passiivse agressiooni. Nii ebamugav kui see ka ei ole, on konstruktiivse konflikti omaksvõtmine kõigi suhete oluline element. Ilma produktiivse konfliktita ei saa tõsiseid asju kunagi lahendada. See võib viia pahameele ja mõttetu energia raiskamiseni.

10. Pidev armukadedus

On loomulik, et tunnete armukadedust, kui teie partner või sõber veedab palju aega koos teistega. See ei ole siiski vabandus, et lasta sellel oma otsustusvõimet hägustada. Keegi, kes on pidevalt armukade sinu seotuse pärast teistega, hoolib rohkem sellest, mida tema tahab, mitte sinu õnnest.

12. Emotsionaalse intelligentsuse puudumine

Emotsionaalne intelligentsus on võime tajuda ja juhtida emotsioone. Madala emotsionaalse intelligentsuse tasemega inimesed ei suuda sinu tundeid tajuda ega sulle kaasa tunda. Selle tulemuseks on sageli tarbetud konfliktid või manipuleerimise vormid.

13. Kaaslane mõjutab negatiivselt teie suhteid pere ja sõpradega

Paljudele meist pakuvad pere ja sõbrad olulist ühtekuuluvustunnet. See on suur "punane lipp", kui keegi teie elus mõjutab negatiivselt teie suhteid nende inimestega, keda te armastate. Terved suhted ei tohiks kunagi tulla teiste tervete suhete arvelt.

Allikas: BetterUp. Loe täpsemalt siit!

Kommentaarid puuduvad