Reklaam sulgub sekundi pärast

Pilk peale! Need on küsimused, mida tuleb oma partnerilt kindlasti enne abiellumist küsida

Paarisuhe
Need küsimused peaksid enne abiellumist saama vastused! — FOTO: 123rf.com

Häbelikkuse, huvipuuduse või romantilise salapära säilitamise soovi tõttu ei küsi paljud paarid teineteiselt enne abiellumist raskeid küsimusi, mis võiksid aidata luua aluse stabiilsele abielule, väidavad suhteeksperdid. Järjestasime küsimused, mida tuleks oma kaasalt kindlasti enne abiellumist küsida!

1. Kui teie peres tekkisid erimeelsused, siis kas loobiti taldikuid, arutati kõik rahumeelselt selgeks või eralduti vaikselt oma ruumidesse?

Paarisuhte edu põhineb sellel, kuidas erimeelsustega toime tullakse. Kuna meid kõiki kujundab meie perekonna dünaamika, annab see küsimus teile ülevaate sellest, kas partner hakkab jäljendama oma vanemate konfliktide lahendamise mustreid või väldib neid.

2. Kas me saame lapsi? Kui saame, siis kas ka sina oleksid valmis mähkmeid vahetama?

Lasteküsimuse puhul on oluline mitte öelda lihtsalt seda, mida teie arvates partner kuulda soovib. Enne abiellumist peaksid paarid ausalt arutama, kas nad tahavad lapsi. Kui palju nad lapsi tahavad? Millal nad neid tahavad saada? Ja kuidas kujutavad nad ette oma rolli lapsevanematena? 

3. Kas meie kogemused oma eksidega aitavad või takistavad meie suhet?

Bradford Wilcox, Virginia Ülikoolist, viitas tema organisatsiooni poolt sponsoreeritud uuringutele, mis näitasid, et kui inimesel on olnud palju tõsiseid suhteid, võib see põhjustada lahutuse riski ja vähendada abielu kvaliteeti. 

Inimesed kõhklevad oma minevikust selgesõnaliselt rääkida ja võivad tunda end tagantjärele armukadeda või hinnangulisena. Ainus tõeline viis neid vestlusi intiimselt ja produktiivselt ning armastavalt pidada, on aktsepteerimine, et teisel inimesel oli elu ka enne paarisuhtesse astumist.

4. Kui oluline on religioon? Kuidas me tähistame religioosseid tähtpäevi?

Abikaasadel võib kerkida konflikt usutraditsioonide üle, eriti siis, kui perre lisanduvad lapsed. Kui paar otsustab lapsi saada, peavad nad üksteiselt küsima, kuidas laste religioosset kasvatust käsitletakse.

5. Kas minu võlg on sinu võlg? Kas tuled mulle rahaliste probleemide korral appi?

Oluline on teada, kuidas teie partner suhtub rahalisse iseseisvusesse ja kas ta ootab, et hoiaksite oma rahalised vahendid eraldi.

6. Kui palju oleksite valmis kulutama auto, diivani või näiteks kingade peale?

Paarid peaksid veenduma, et nad on rahalise ettevaatlikkuse või hoolimatuse osas ühel meelel. Autode ostmine on hea näitaja. 

7. Kas sa lepid sellega, et ma teen mõnikord asju ilma sinuta?

Paljud inimesed loodavad abielu sõlmides säilitada oma autonoomia teatud eluvaldkondades, samal ajal kui nad ehitavad partnerlust oma abikaasaga. See tähendab, et nad ei pruugi olla valmis jagama hobisid või sõpru ning see võib põhjustada pingeid ja tagasilükkamise tunnet, kui neid teemasid ei arutata. Paaridel võivad olla ka erinevad ootused selle suhtes, mida tähendab "privaatsus".

8. Kas meile meeldivad üksteise vanemad?

Kui paarisuhtes olevad inimesed ei saa läbi üksteise vanematega, võib see mõjuda laastavalt suhte pikaajalisele tervislikkusele.

9. Mida sa minu juures imetled?

Abielu on ideaalis eluaegne kohustus ja sellest ei piisa, kui kahe inimese vahel on lihtsalt "hea klapp", nagu paljud paarid oma suhet kirjeldavad. Abielu peab minema sügavamale, kui see esialgne "klõpsatus".

10. Millisena näed meid 10 aasta pärast?

Selle küsimuse vastuse meeles pidamine võib aidata paaril praeguste konfliktidega toime tulla, kuna nad töötavad oma lõplike suhtealaste eesmärkide nimel.

Allikas: The New York Times. Loe täpsemalt siit!