Kallis või odav? Marek Lindmaa avaldas oma hobi maksumuse: unistuste täitumise nimel olen kõigeks valmis

Joonatan Pärn

Käesoleva nädala kolmapäeval jõuab TV3 eetrisse uus reisisari “Aerutades Alaskale”, mis viib kuus meest Yukoni jõel toimuvale ühele maailma raskeimale aerutamismaratonile. Võistlusel osalenud Marek Lindmaa sõnul tuli ühe inimese osalemise eest maratonil välja käia koguni 8000-10 000 eurot. Tema siiski kogemust rahas ei mõõda, vaid kinnitab, et unistuste täitumise nimel on ta kõigeks valmis.

Marek, kel tuli Yukoni jõel kajakil aerutades läbida 1600 kilomeetri pikkune distants, aerutamisväismust ei tunne: “Isegi pärast finišit, kui sai 1600 kilomeetrit lõpetatud, ei tekkinud mul tunnet, et olen rampväsinud. Olid udu sees nagu tulnukas, kes on sattunud Maale. Füüsilist väsimust tegelikult ei tekkinud.”

Enne maratonile minemist sõnas Marek TV3.ee portaalile, et hoolimata sõidu ajal võistlejaid ümbritsevast asustamata metsikust loodusest ja ringi uitavatest karudest, on tüütud ja ohtlikud hoopiski sääsed. “Sääski oli üllataval kombel vähe. Ühel või kahel korral sattusime sellisesse kohta telgiga kalda peale ööbima, kus oli sääski palju, aga selleks hetkeks olid juba mentaalselt nii väsinud, et sul oli sääskedest täiesti savi. Inimene oli ikkagi kõige suurem oht.”

Mareku sõnul sattusid nad koos paadikaaslane Rait Hutroviga jõel olles koguni kuulirahe alla: “Meie pihta tulistati. Rait hakkas tulistamise hetkel kilkama nagu väike laps jõuluajal kuuse all, et saluut. Ütlesin, et mees, meid tulistatakse ja siis ta ka natuke ehmus ära.”

“Ta mõtles alguses, et kohalikud lasevad kuskil põtra või mõnda looma, et täita ära enda külmkapp järgmiseks aastaks. Tegelikult tulistati meie pihta: taheti lihtsalt hirmutada ja olid mingid nolgid, kes seal lollitasid,” lisab ta.

Yukon 1000 maratonil osalemine ei ole odav lõbu

“Meil läks eelarve päris suureks. Eesmärk oli saada kogusummast 50 protsenti toetajate käest ja 50 protsenti ise maksta. Saime sellega hakkama,” räägib Marek.

Ta lisab: “Võrdluseks, suvel on tulemas 700-kilomeetrine võistlus samas piirkonnas ja seal on ühe inimese eelarve kuskil 5000 eurot koos lennupiletitega. Sel puhul (Yukon 1000 võistlusel) maksis ühe inimese võistlemine 8000 ja 10 000 euro vahemikus. See on kulukas ja kallis, aga ma ei võtaks seda kui suurt väljaminekut rahalises mõttes. Kui sul on unistus, mis vajab täitmist, siis sa leiad need vahendid. Oma unistuste täitumise nimel olen kõigeks valmis.”

Vaata artikli päises olevast videost, kuidas sujus Mareku koostöö paadikaaslase Rait Hutroviga, kuidas elab mehe aerutamiskirele kaasa tema pisitütar ning millise uue väljakutse läbimine on Marekul mõttes!

“Aerutades Alaskale” on TV3 eetris alates 15.11 kolmapäeviti kell 21.00!

Kommentaarid puuduvad