Reklaam sulgub sekundi pärast

Kasulikud nipid raha säästmiseks

Sisuturundus

säästmine
Depositphotos.com

Raha säästmine võib esmapilgul tunduda keeruline ja aeganõudev ülesanne. Kuid mõne lihtsa nipi ja strateegiaga on võimalik oma rahalisi vahendeid targemini hallata ja isegi koguda. Siin artiklis jagame üksteist lihtsalt nõuannet, kuidas oma rahaasju paremini korraldada.

Olgu sinu eesmärgiks suurem reis, uus kodutehnika või lihtsalt kindlam tunne tuleviku ees, need nõuanded aitavad sul jõuda oma eesmärkideni kiiremini.

Planeeri oma rahalised vahendid

Kuigi see võib esialgu tunduda keeruline, on see tegelikult lihtsam kui arvata võiks. Paljud kõhklevad rahaplaani tegemisel, kuna see tundub aeganõudev.

Kuid see on eksiarvamus. Praegu on saadaval palju mobiilseid äppe, mis muudavad rahaplaneerimise lihtsaks. Mõned tuntumad neist on YNAB, Monefy, MyFinancer, MoneyWise ja 1money.

Osa inimesi eelistab jälgida oma sissetulekuid ja väljaminekuid paberkandjal või Excelis. Kui maksad sularahas, säilita kviitungid, et saaksid need hiljem kirja panna.

Telli toit koju

Tänapäeval on paljudes linnades ja ka suuremates külades võimalik tellida toitu veebikauplustest. Nii saad osta ainult neid tooteid, mida tegelikult vajad.

Enne veebipoodi minekut tee nimekiri vajalikest toodetest. Kui võimalik, telli kogu nädala toidukraam korraga – nii säästad aega ja raha kulleriteenuselt.

Ava eraldi hoiukonto

Loo endale eraldi konto, mis pole seotud deebetkaardiga. Ülejääva raha saad sinna üle kanda ja jätta oma põhikontole ainult selle kuu jaoks vajaliku summa.

Kui kanda iga kuu ülejääv raha hoiukontole, koguneb seal aja jooksul korralik summa, mida saab kasutada investeerimiseks või ootamatuteks kuludeks.

Anna hoiukontole motiveeriv nimi

“PUUTUMATU”, “Uus telekas” või “Hispaania puhkus” on vaid mõned ideed, mida saad oma hoiukontole nimeks panna.

Motivatsiooninime nägemine aitab vältida kiusatust kontolt raha võtta.

Määra selged eesmärgid

Raha kogumine on innustavam, kui tead, mille jaoks seda teed. Pane oma eesmärgid kirja, olles võimalikult täpne ja märgi ära summa ning kuupäev.

Näiteks planeeri, et kõrvale paned iga kuu alguses 100 eurot ja soovid juuliks koguda 1 000 eurot, et minna Hispaaniasse.

Kogu münte eraldi karpi

1- või 2-eurone münt võib tunduda väikese väärtusega, kuid mitu sellist münti annavad kokku juba korraliku summa.

Pane iga päev rahakotis olevad mündid eraldi säästukarpi. Aasta lõpuks võid olla üllatunud kogunenud summast.

Laena ainult hädavajalikul juhul

Vältige kiirlaenude võtmist. Kui pead siiski laenama, tee seda mõistlikult. Kiirlaenudele eelista paremaid alternatiive, võrdle erinevaid laenupakkumisi ja vali kõige soodsam.

Vaata üle oma püsimaksed Kas sul on tõesti vaja kõiki meediatellimusi? Võib-olla võiksid selle asemel rohkem värskes õhus viibida või lugeda raamatuid.

Ei ole vaja kõigist tellimustest loobuda, kuid mõtle, milliseid sa tegelikult vajad.

Pane ülejääv raha tööle

Kui sul on hoiukontol lisaraha, investeeri see. Pea meeles, et ka väikeste summadega saab investeerida.

Kasuta sooduspakkumisi ja allahindlusi

Jälgi erinevaid sooduspakkumisi ja allahindlusi. Sageli on võimalik saada kvaliteetseid tooteid ja teenuseid soodsamalt, kui oled valmis ootama õiget hetke või kasutama eripakkumisi.

Vähenda tarbetuid kulutusi

Mõtle, millised igapäevased kulutused on tegelikult vajalikud ja millistest saaksid loobuda. Näiteks kui ostad iga päev kohvi väljast, proovi teha seda kodus ja võta kaasa – see võib aasta lõpuks säästa märkimisväärse summa.

Kommentaarid puuduvad