Reklaam sulgub sekundi pärast

Traagiline! Hittfilmi “Parasiit” staar leiti oma autost surnuna

"Parasiidi" filmi näitlejad — FOTO: Matt Petit / AMPAS / AFP / Scanpix

Lõuna-Korea näitleja Lee Sun-kyun, kes saavutas rahvusvahelise tuntuse Oscari võitnud filmis "Parasiit", suri 48-aastasena. Mees oli parasjagu politsei uurimise all seoses ebaseadusliku narkootikumide tarvitamisega.

Lõuna-Korea pealinna Souli politsei teatas oma avalduses, et vihje Lee kadumise kohta saabus tema agendilt. Lee leiti oma autost kolmapäeva hommikul. Surma põhjuseks arvatakse olevat enesetapp.

Näitleja suri ajal, mil teda kahtlustati ebaseaduslike narkootikumide tarvitamises. Leed on väidetava uimastitarbimise uurimise raames alates oktoobrist politsei poolt kolm korda üle kuulatud. Viimati vestles Lee uurijatega 23. detsembril, kui teda hoiti kinni 19 tundi.

Terve uurimise vältel olid Lee uimastitestid negatiivsed, ent pole teada, kui palju neid näitlejale tehti. Meedia teatas varem, et Lee visati seoses uimastiskandaaliga välja mitmest tele- ja reklaamiprojektist.

Lee väitis, et üks konkreetne isik pettis teda uimasteid kasutama ja seejärel šantažeeris teda. Politsei teatel on narkouurimisega seoses vahistatud üks mees ja üks naine.

Lee pälvis rahvusvahelise tunnustuse Park Dong-iku rolli eest filmis "Parasiit", kus kehastas jõuka Parki perekonna isa.