Sahinad: Putin kukkus väidetavalt oma magamistoas kokku!

The Independent

Vladimir Putin
Vladimir Putin — FOTO: Gavriil Grigorov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/Scanpix

Venemaa presidendi Vladimir Putini tervis on olnud aastaid spekulatsioonide ja kuulujuttude küüsis. Viimastel päevadel on 71- aastase mehe kohta hakanud liikuma jutt, nagu oleks ta oma magamistoas kokku kukkunud.

Väidetavalt tormasid arstid teda koheselt elustama, samal ajal kui teade tema oletatavast südameseiskumisest tekitas Putini lähiringkonnas paanikat. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov sõnas jutu peale ajakirjanikele, et tegemist on absurdse pettusega ja kõik on Venemaa presidendiga hästi.

Kuulujutt, mida on kajastanud mitmed Lääne meediaväljaanded, ilmus esmakordselt salapärases Telegrami kanalis General SVR.

Putini halva tervise kohta kahtlaste väidete sagedase postitamise poolest tuntud kanal tekkis 2020. aastal ning arvatakse, et seda juhivad endised Venemaa välisluureteenistuse ja teiste riigiorganite liikmed.

Chatham House’i Venemaa-Euraasia programmi juht James Nixey ütles The Independentiga rääkides, et Venemaa meeste keskmine eluiga ongi 71-aastat. “Aga ta ei ole keskmine mees. Tal on palju parem tervishoid kui kellelgi teisel ja ta ei paista olevat eelkäijatega võrreldes liiga suur joodik.”

Kremli pressiesindaja Peskovi käest küsiti ka Putini väidetavate teisikute kohta. Selle peale ta naeris ning sõnas, et võib kinnitada, et Putinil pole ühtegi teisikut. 

Kommentaarid puuduvad