Reklaam sulgub sekundi pärast

Noor naine on kimpus koletisliku ämmaga: tellisin süüa ja ta küsis, kas ma olen jälle rase või lihtsalt paks?

Naine ämmaga
Naine ämmaga — FOTO: 123rf.

TV3 portaali poole pöördus murelik naisterahvas, kes on kimpus vaimselt terroriseeriva ämmaga. “Soovin jagada teiega üht muret, mis minu südant vaevab - nimelt minu keeruline suhe oma ämmaga. Olen proovinud leida ühist keelt ja mõistmist, tundub, et mida iganes ma ka ei prooviks, ta ei leebu mu suhtes mitte kuidagi,” jagas naine.

Meile kirjutab Piia (nimi muudetud-toimetusele teada), kes jagab oma muret vaimselt terroriseeriva ämmaga. Piia meenutab, kuidas esialgsest toredast mõttest sai lõpuks hoopis tüütu katsumus. “Otsustasime minna perega puhkusele. Loodusfännist ämm soovitas telkimist ja matkamist, mille peale minu mees entusiastlikult noogutas. Minu unistus rahulikust rannapuhkusest muutus äkki seiklusrikkaks matkaks, kus minu osa oli keskenduda eluks vajalikele telkimistarvikutele, mitte rannaliival päikese käes lesimisele,” oli naine pettunud. See ei ole aga ainus olukord, kus naine on tundnud, et tema on oma ämma kõrval justkui teisejärguline ning et ämm temast üle sõita tahab.

Piia jagas, et pärast reisi tundus esialgu, et suhted on paranemas. "Ühel päeval saime vahva uudise teada, et ootame beebit, millest läksime ka ämmale rääkima," ütles naine.

“Proovisin talle rõõmsat uudist jagada, et ootame oma esimest last, selle peale küsis ta kohe, kas me juba teame, millise nime laps saab. Ma ei jõudnud lauset isegi lõpetada, kui ämm hakkas juba soovitama nimesid, mida tema arvates peaksime valima. Ma ei ole kindel, kas ta arvab, et minu otsustusvõime on puudulik või ta lihtsalt armastab kõigele oma pitserit panna, aga ma ei suuda temaga enam suhelda!” põrutas ta.

Piia jagas, et olukord on pärast lapse sündi eriti keeruliseks läinud, kuna ämm elab nüüd nendega, et last hoida, kui mõlemad vanemad tööl käivad. "Ta nagu tahakski mind ainult solavata ja maatasa teha!", on naine heitunud. "Tulime pärast pikka tööpäeva mehega koju, kuid tollel õhtul ei olnud ämm süüa teinud. Kui aus olla, siis olin väga õnnelik, mõtlesin, et ometi saab süüa tellida ja midagi pisut eksootilisemat ja paremat maitseelamust pakkuvat lubada. Pakkusin välja, et tellime fritüüritud kana magushapus kastmes koos riisiga. Selle peale küsis mu ämm, kas olen uuesti rase, et mul nii imelikud isud on, või olen lihtsalt paksuks läinud? Mida sellise asja peale vastata, päriselt ka? Ma ei ole rase ja jubedalt paksuks pole ma nüüd ka läinud. Olin lihtsalt vait ja tellisin selle söögi hoolimata ta kommentaarist. Mees ka mind muidugi ei kaitsenud, nagu ikka," jagas Piia kurvalt.

“Need olukorrad on toonud esile, kuidas minu mees mõnikord valib kingituste ja üllatuste osas oma ema. Kas teil on olnud sarnaseid kogemusi? Kuidas olete suhtunud olukordadesse, kus teie mees eelistab oma ema soove, teie omade asemel, täita? Jagage oma kogemusi ja andke nõu, sest ma olen ausalt öeldes jõudnud punkti, kus vajan igasugust abi ja toetust, et säilitada vaimne tasakaal,” on noor naine meeleheitel.

Kommentaarid puuduvad