Reklaam sulgub sekundi pärast

Maria Baydari kolm soovitust, kuidas oma elukvaliteeti koheselt tõsta

Maria Baydar
Maria Baydar — FOTO: Erakogu

Enesearengu maailmas kanda kinnitav noor terapeut Maria Baydar jagas keerulisel ajal kolme soovitust, kuidas oma elukvaliteeti tõsta.

Maria missiooniks on aidata korrastada inimeste maailmapilti või sisekaemusi, et jõuda lähemale tõelise rahulolu ning õnneni. Ta jagas kolme soovitust, kuidas on võimalik lihtsate nippidega oma enesetunnet turgutada.

''Ära jää üksinda. Jaga oma muret, väljenda oma vajadusi, väljenda oma tõde. Kui sa ei saa seda teha lähedastega, leia keegi võõras, kellega saad rääkida. Rääkimine korrastab sisemaailma ja vabastab pingeid,'' sõnab ta.

Teiseks soovitab ta kasutusele võtta enesejuhtimise päeviku. ''Teadvusta oma valikuid ja otsuseid ning nende motiive. Teadvusta oma vajadusi ja piire. Teadvusta oma mõtteid ja tundeid. Nii muutud iseendale kõige paremaks ja usaldusväärsemaks kaaslaseks,'' lausub Baydar.

Samuti soovitab ta alustada sisemise turvatunde ja eneseusu tugevdamist läbi praktilise teraapilise töö. ''Inimene otsib terve elu turvatunnet, kuuluvustunnet teadmata, et tõelise rahulolu ja turvatunde ta leiab vaid iseenda seest. Siis on ta võimeline seda ka välismaailmas märkama ja vastu võtma,'' rõhutab ta.

Loe täispikka refereeritud artiklit lähemalt siit.