Jõhker vägivald ja valetamine kohtupingis: Johnny Depp ja Amber Heard pilluvad teineteise suunas ränki süüdistusi

Johnny Depp
Foto: REUTERS/Stefano Rellandini/File Photo

Näitlejad ja endised abikaasad Johnny Depp ning Amber Heard käivad taaskord kohtuteed ja lahkavad seal oma suhte probleeme. Kumbki süüdistab teineteist vägivallas ja nüüd on nood üksteist avaliku laimamise eest kohtusse kaevanud. Vaatame selle valguses, milline nägi välja nende esimene suur kohtuskandaal, mis aastaid tagasi aset leidis.

Depp ja Heard kohtusid “Rummipäeviku” filmivõtetel aastal 2009. Tol ajal olid mõlemad ka abielus ja aastal 2012 lahutas Depp abielu näitleja Vanessa Paradisiga, kellega ta oli koos olnud 14 aastat. Samal ajal läks oma kaaslasest lahku ka Heard ise. 

2015. aastal Depp ja Heard abiellusid. 2016. aastal aga lahvatas suur skandaal, kui Heard meest vägivallas süüdistas ja tema vastu lähenemiskeeldu taotles. Heard süüdistas meest korduvas lähisuhtevägivallas, nii füüsilises kui ka vaimses, ja väidetavalt oli juhtumeid lausa mitmeid.

Depp küll eitas süüdistusi, aga sellegipoolest anti Heardile lähenemiskeeld mehe vastu ja paar lahutas. Heard sai lahutusejärgselt 7 miljonit dollarit, mille ta väidetavalt annetas heategevuseks. Praegu käimasoleva kohtuprotsessi käigus selgus aga jahmatav tõsiasi, et Heard valetas raha annetamise osas. Loe selle kohta lähemalt SIIT!

Neli aastat hiljem, aastal 2020 tõusis Heardi ja Deppi juhtum uuesti avalikkuse ette, kui Depp meediaväljaande The Sun kohtusse kaebas. Nimelt kutsus ajakiri meest naisepeksjaks, millega Depp sugugi nõustuda ei tahtnud ja mille tõestamiseks palkas ta tippadvokaadid. 

Heardi ja Deppi omavahelised suhtlused, salvestatud vestlused ja fotod avalikustati kohtuprotsessi käigus. Samal ajal uskusid Deppi fännid tulihingeliselt, et just mees oli tõeline ohver. Heard süüdistas Deppi 15 erinevas vägivallajuhtumis ja meenutas, et lausa kartis kohati oma elu pärast. Deppil oli aga kindel eesmärk oma maine taastada ja ei pidanud paljuks tuua avalikult kohtu ette mitmeid vägagi isiklikke sõnumeid ja telefonikõnesid. Depp süüdistas Heardi ka petmises, mida naine eitas. 

Skandaali tõttu oli Depp ilmajäänud juba mitmest filmirollist, ent selle kohtuprotsessi käigus selgus, et mitte ainult Depp ei olnud vägivaldne, vaid ka Heard ise. Väljaanne Daily Mail sai enda valdusesse ühe telefonikõne salvestuse, kus kumbki näitleja tunnistab, et on oma abikaasa kallal vägivallatsenud. Deppi endised kaasad, Winona Ryder ja Vanessa Paradis, eitasid samuti, nagu Depp oleks eales nende kallal vägivalda tarvitanud. Heardi sõnul olid Deppil tõsised probleemid alkoholi ja narkootikumidega ning enamus intsidente oli toimunud just nende mõju all.

Pärast kuudepikkust kohtuprotsessi jäi Depp väljaande vastu siiski kaotajaks ja kohtunik otsustas, et Deppi nimetamine naisepeksjaks oli õigustatud. Heard kirjutas The Washington Posti ka pika artikli lähisuhtevägivalla teemal ja kuigi Deppi seal mainitud pole, oli ilmselge, et jutt käib temast.

Deppil ei lubatud kohtuotsust ka edasikaevata ning ta oli kohustatud katma meediaväljaande kohtukulud 841,733 dollari ulatuses. 

Mis toimub täna?

Tänavu aprillikuus otsustas Depp oma endise abikaasa Heardi uuesti kohtukeerisesse kiskuda ja süüdistab naist laimu levitamises ning maine kahjustamises. Deppi advokaadid väidavad, et naine üritas läbi pettuse ja laimu ekskallima karjäärile vee peale tõmmata ning niimoodi raha välja välja nõuda.

Depp esitas Heardi vastu 50 miljoni suuruse hagi. Heard vastas sarnaselt ja nõudis Deppilt sootuks 100 miljonit dollarit valuraha. Depp väidab, et Heardi süüdistused on hävitanud tema karjääri ja lisaks muudele rollidele jäeti ta ilma ka “Kariibi mere piraatide” kuuendast osast. “See ei üllatanud mind,” tõdes Depp, “kaks aastat on kogu maailm rääkinud minust kui naisepeksjast. Sellepärast otsustas Disney minuga töösuhted katkestada.” 

Hetkel on raske ennustada, kes käimasolema kohtuprotsessi võidab, aga võib öelda, et kumbki pole päris puhta südametunnistusega. Detailsemalt saad selle kohta lugeda SIIT!

Kommentaarid puuduvad