Reklaam sulgub sekundi pärast

Jälle uued nõudmised! Prints Harry tahab endale ja oma perele turvamehi

AP

Prints Harry nõuab endale ja oma perele turvamehi
Prints Harry nõuab endale ja oma perele turvamehi — FOTO: REUTERS/Scanpix

Prints Harry tunneb, et temalt ja tema perelt võeti ebaõiglaselt ära võimalus riigi poolt rahastatud turvameestele. Säärane otsus võeti vastu pärast seda, kui Harry loobus kuningliku perekonna töötava liikme staatusest ja kolis USA-sse, ütles tema advokaat teisipäeval kohtus.

Sussexi hertsog soovib Ühendkuningriiki külastades kaitset ja väidab, et teda ja ta perekonda ohustatakse sotsiaalmeedias tema ja ta naise vastu suunatud vaenulikkuse ja neid jälitava järeleandmatu uudismeedia tõttu.

Printsi advokaat Shaheed Fatima ütles, et Harry turvavajadusi hinnanud valitsusrühmitus (tuntud oma endise nime, Royal and VIP Executive Committee ehk RAVECi akronüümi järgi), käitus irratsionaalselt ega järginud omaenda poliitikat, mis oleks pidanud nõudma riskianalüüsi ja Harry turvalisuse hindamist.

"RAVEC oleks pidanud arvestama "mõju", mida avaldab edukas rünnak nõude esitaja vastu, pidades silmas tema staatust, tausta ja profiili kuninglikus perekonnas, kuhu ta sündis ja mis tal on kogu ülejäänud eluks," ütles Fatima. "RAVEC oleks pidanud eelkõige arvestama hageja (Harry - toim.) vastu suunatud eduka rünnaku mõju Ühendkuningriigi mainele."

Kommentaarid puuduvad