Reklaam sulgub sekundi pärast

Imre Sooäär emotsionaalses postituses: olen kaks nädalat järjest justkui põrgukatlas põlenud

Imre Sooäär / Pilt: TV3
Imre Sooäär / Pilt: TV3

Endine riigikogu liige Imre Sooäär veedab jõulud haiglas, sest on viimased kaks nädalat võidelnud kõrge palavikuga. Kuid kõigele lisaks leiti rutiinse kontrolli käigus poolteist kuud tagasi mehe kopsust kasvaja.

Jõuludeks sai aga Sooäär imelise kingituse. ''See hetk, kui saad teada, et sul pole enam vähki,'' seisab Sooääre postituses.

''Olen viimased poolteist kuud elanud teadmises, et mul kahtlustatakse kopsuvähki ja mu maised päevad võiva olla loetud. Aasta aega tagasi oli mul raske COVID. Nüüd, rutiinse kontrolli käigus avastati juhuleid: 2,5 cm suurune kasvaja vasakus kopsusagaras ja oluliselt suurenenud lümfisõlmed. Arstid suunasid mind PET uuringule, kus radioloogilise kontrastainega tehakse kopsust kompuuterülesvõte, et kliinilist pilti täpsustada. Võeti ka koeproovid kopsust,'' kirjeldas ta kogu olukorra algust.

Sööäär saabus möödunud nädala alguses Eestisse kõrge palavikuga. ''Ees ootas planeeritud PET uuring. Palavik tõusis kodus nii kõrgele, et kaotasin teadvuse. Ei tea, kui kaua teadvuseta lebasin, aga kui ärkasin, näitas termomeeter 42. Palavik ei allunud enam tablettidele vaid püsis kogu aeg ülikõrge. Läksin PERH-i EMO-sse. Sealt pandi mind kohe intensiivi,'' rääkis ta.

''Pilt oli karm. PET uuringu tulemused olid kahjuks halvemad, kui oleks oodanud. Kasvaja näitas pildil suurenemist ja metastaase oli näha mitte ainult kopsus vaid kogu keha lümfisüsteemis. Arstid kahtlustasid halvimat, aga konsensusele ei jõudnud, sest kummaliselt kõrge ja kestev palavik segas üldpilti. Vaja oli oodata koeproovide vastuseid,'' avalikustas Sooäära.

Ta on enda sõnul justkui kaks nädalat järjest põrgukatlas põlenud. ''Igal öösel tõuseb palavik 40-42 pügalani. See võtab lihtsalt mõistuse ja eluisu. Ainult kõige tugevamad palavikualandajad töötavad läbi kanüüli, aga neid ei saa pikalt kasutada, sest need ohustavad teisi elundeid,'' seisis Sooääre postituses, kuhu ta lisas, et sai just täna kinnituse jõulukingituseks. ''Koeproovide külvid ei näita halvaloomulist kasvajat. Seega vähki pole.''