Reklaam sulgub sekundi pärast

Filmirežissöör Anna Hints: julgeolek ei peitu ainult tugevas relvastuses, vaid ka kultuuris

Desiree Mumm

Režissöör ja stsenarist Anna Hints jagas ülevaid muljeid Eesti Vabariigi 106. aastapäeva pidustusel, öeldes muuhulgas, et meie tugevus peitub meie riigi maalilises looduses ja elavas kultuuris.

Filmi "Savusanna sõsarad" režissööri Anna Hintsi on saatnud suur edu - möödunud aasta jaanuaris mainekal Sundance’i filmifestivalil maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammis parima režissööri auhinna pälvinud Anna Hintsi filmile „Savvusanna sõsarad“ on sõlmitud levilepingud enam kui 20 riigis Euroopas, Austraalias ja Põhja-Ameerikas.

Anna Hints jagas TV3 portaalile antud intervjuus, et teda valdasid Eesti Vabariigi 106. aastapäeval ülevad tunded. "See tähendab mulle nii palju, et meil on kodu, vaba kodu, kuhu tulla," ütles Hints.

Naine jagas, et rahvusvahelisel areenil töötamine on avanud veelgi enam tema silmi selle osas, milline tohutu väärtus on meil enda riigi näol. "Selle aasta jooksul, kus ma olen "Savusanna sõsaratega" ringi käinud üle terve maailma, olen kohtunud väga paljude rahvastega, kellel ei ole oma riiki, kes võitlevad selle nimel, et neil oleks oma riik, mul on tunne, et vahel me ei teadvusta endale selle olulisust," ütles Anna.

"Ma loodan, et me kõik tõepoolest hakkame hindama seda, mis meil siin on," sõnas naine. Anna lisas, et meie riigi vabaduse säilimine ja julgeolek ei seisne pelgalt relvastuses, vaid ka kultuuris. "See, et meil on meie enda keel ja elav kultuur näitab ka teistele, et ma oleme olemas ja teeme oma asja!" ütles Hints.

Vaata täispikka intervjuud Anna Hintsiga artikli päises olevast videost!