Reklaam sulgub sekundi pärast

Endine kaitseväelane: iga päev läheb hästi, sest siin ei kuku pommid

Tomas Legranti juhitava "Lege podcast'i" uus osa keskendus mehistele teemadele. Külaline Remo Ojaste on endine kaitseväelane ja eriüksuslane, kes üritab oma erinevates tegevustes eraldada eeldused ja tunded faktidest ning rõhutab, et hirmutunne on enamasti ratsionaalne.

Saatejuht Tomas Legrant ütles, et kvaliteetse mehe omaduste hulka kuulub tugevus ja suutlikkus olla robustne, aga samas ka oma emotsioone kontrollida. "Ilmselgelt oled sa palju ka tööd teinud just neil samadel asjadel, et kasvatada oma iseloomu ja inimesena kasvada," viitas ta saatekülaliselt nii kaitseväe kui ka sellele eelnenud järgnenud elu kohta. Muu hulgas tõi Legrant esile, et vaid 17-aastasena teenis Remo Ojaste pokkerimänguga korraliku summa.

Remo Ojaste ise kommenteeris selle kohta, et 17-aastaselt õppis ta seoses oma võiduga väga palju positiivseid asju, küll aga oli tema rahaplaneerimise oskus hoopis teistsugune. "Kokkuvõttes neid asju, mida sul on hästi palju, sa ei hinda, sest see tuleb lihtsalt. Ja mul on tulnud."

Ennast enesekriitiliseks meheks nimetav Ojaste ütles, et ta näeb võimalusi ja lahendusi, mitte süüdlasi ja vabandusi. "Ma tean, et mu naisele see väga ei meeldi, aga kui ta küsib, kuidas päev läks, ma ütlen, et hästi. Ükskõik kui halb päev on, ma tean, et pommid ei kuku pähe praegu. Mul ei ole külm, mina olen terve, laps on terve, Eesti riik on vaba. See on hästi, ehk siis mul ei saa täna väga halvasti minna. "

Millal Remo Ojaste viimati enda elu pärast hirmu tundis? "Ma arvan, et hirmusid on olud erinevaid. Päris elu pärast, et ma saan nüüd surma, tundsin viimati Afganistanis. See oli kõige vahetum koht, kus sinu pihta lasti."

Hirmust rääkides jõudis jutt ka suhete teemani ning hirmuni saada hüljatud. Kas ka selline tunne on saatekülalisele tuttav? "Ma ütleks, et kui sa tunned suhtes hirmu, et sind hüljatakse, siis on ülisuur tõenäosus, et sind hüljatakse. Mina olen jõudnud sellesse kohta, kus ma seda hirmu ei tunne," ütles Ojaste ja lisas, et hirm kui selline ei tohiks olla täiesti olematu, sest siis oleks ka valesti. Samas ei tohi hirm segada elamast. "Mul on olnud see, et kui olen mis iganes põhjustel lahku läinud, ei saa seda kogemust kaasa võtta. Noorena oli mul väga palju seda, et partnerid lasid üle, leidsid teise kuti. Ma ei saa seda kogemust võtta kaasa uude suhtesse. See on uus inimene."

Ojaste rõhutab seda, kuidas tuleb oma peas eraldada eeldused faktidest. "Ülioluline oskus, eralda tunded loogikast või ratsionaalsusest. Kui sul on see oskus ja sellega tööd teed, siis see aitab väga palju. Enamasti need hirmud on ebaratsionaalsed."

Kuula ja vaata lähemalt päises olevast video-podcast'ist!

Kommentaarid puuduvad