Eestis meigikunstnikuna töötav kreeklanna: siin on kergem uusi ja ägedaid töövõimalusi leida

Kosmeetik
Foto: 123rf

Liisbet Saue/Buduaari ajakiri

Kreeklannast meigikunstnik Evi kolis eelmise aasta oktoobris Eestisse, et siin oma töid ja tegemisi alustada. Naise sõnul on Eestis palju kergem uusi töövõimalusi leida kui kodumaal.

Üle seitsme aasta iluvaldkonnas tegutsenud Evi on kõrgharidusega kosmeetik. Ta omandas oma kodumaal, Kreekas kosmeetiku erialal bakalaureuse kraadi ning lisaks võtnud erinevaid koolitusi, et oma oskusi täiendada. 

Saabumisest alates on Evi proovinud Eesti ilumaastikul silma jääda ning võimalusi otsida. Ta oskab teha erinevaid meike vastavalt vajadusele – olgu selleks jumestus kliendile tähtsa ürituse tarbeks või hoopis grimm reklaamikampaania või filmi jaoks. 

„Olen teinud palju tööd, kuid mulle tundub, et nii Eesti kui Vene kliendid ei tule esimese valikuna minu juurde, sest pelgavad keelebarjääri. Need, kes on mind usaldanud, on hiljem öelnud, et olen väga andekas, aga kuna nende endi inglise keel pole kiita, kardetakse ebamugavust. Kui aus olla, tundub mulle, et kõik eestlased oskavad inglise keelt väga hästi rääkida,“ kummutab ta siin valitseva ebakindluse ja lisab, et projektidega seotud juhtudel pole keelebarjäär teemaks tulnud, vaid Evi nimi on hoopis potentsiaalsete koostööpartnerite listi kantud.

Naise sõnul on Eestis palju kergem uusi töövõimalusi saada, sest siinseid inimesed on avatumad. 

„Kreekas on tavaline, et head võimalused jõuavad sinuni läbi tutvuste, ka siis, kui sul pole annet. Väljastpoolt võib siseringi murdmine väga keeruliseks osutuda, nii et mul on siin Eestis isegi kergem ägedaid võimalusi leida. Ütleksin, et eestlased on uuele rohkem avatud – kui nähakse potentsiaali, antakse ka võimalus,” tõdes naine. 

Loe lähemalt artiklist: KREEKLANNAST meigikunstnik: Eesti on väga kena riik, kus elada ja ma ei tunne siin stressi

Kommentaarid puuduvad