Eesti tippdisainer Oksana Tandit: ma ei soovita pidupäeval punast kanda

Oksana Tandit
Oksana Tandit — FOTO: Filippo Caroti

Ukraina juurtega Oksana Tandit rääkis lähemalt, mida tema jaoks sellel aastal 24. veebruar tähendab ja miks ta ei soovita punast sellel päeval kanda.

Üle kolme aasta toimub sellel aastal Vabariigi aastapäeval taas presidendi vastuvõtt. See on sündmus, kus on arutluse all ka kõikide külaliste rõivavalik. ‘’Nii oluline, et see sellel aastal lõpuks ikkagi toimub. Kui üldist konteksti arvestada, siis Ukrainas toimub sõda ja me peame ka 24. veebruaril arvestama, et see ei ole veel lõppenud. Ehk see päev on inimeste jaoks väga erineva tähendusega,’’ sõnab naine tõsiseks jäädes.

‘’Ma ei paku sellel aastal oma klientidele sädelevaid asju, pigem rohkem naturaalseid värve ja kangaid. Isegi, kui sa tähistad, siis võiks olla vaoshoitum ja värvid võiksid olla rahulikud. Las olla pastelsed, aga mitte sära ja liiga palju punast. Ma punast ei soovita sellel aastal üldse väga palju kanda. Ikkagi mingid assotsioonid tekivad,’’ lausub ta.

Pigem pakub ta välja sinise või valge värvi, mis tähistab lootust. ‘’Teisalt ma arvan, et ei ole üldse probleem, kui inimene paneb sama kleidi, millega ta kolm aastat tagasi käis. Võib lihtsalt nüansse muuta ja kantud eset veidi turgutada,’’ soovitab Oksana, kellel on sellel aastal vastuvõtuks tegemisel viis komplekti.

Loe täispikka intervjuud Oksana Tanditiga lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad