Reklaam sulgub sekundi pärast

Terviseentusiast Robert Nool vaimsest tervisest: depressiooni saab ravida toidulisanditega!

Robert Nool
Robert Nool — FOTO: Erakogu

Aastaid tagasi telesaates "Tantsi tagumik trimmi" osalejaid nõustanud ja täna terviseteemadega tegelev Robert Nool usub, et enne arstide ja psühholoogide poole pöördumist tasuks muuta oma eluviisi ja kaaluda hoopis toidulisandite võtmist.

Kunagi olevat Robert ühes videos väitnud, et arstid keeravad inimesi rohkem perse kui päriselt parandavad. "Miks me oleme idioodid?" podcastis väidab Nool, et tegelikkuses oli see lause kontekstist väljarebitud. "Arstid ei ole ühest puust. Neid on erinevaid, kes teevad oma tööd kogu hingega ja siis need, kes on läbinud n-ö arstikoolitused. Neid on igasuguseid. Mina, kui ma ei ole paberitega, ma pean enda tööd eriti hästi tegema, sest mina vastutan. Arstid üldjuhul ei vastuta, sest see on väga juriidiline teekond, et panna keegi vastutama meditsiinilise vea eest. Aga kui mina ütlen midagi ja inimene jookseb meediasse, siis võetakse mind kohe pihtide vahele," väidab ta.

Roberti enda teekond tervisemaailmas sai alguse nooruspõlve ebakindlusest ja madalatest tujudest. Seeläbi jõudis ta fitness spordini ning asus ka teisi inimesi abistama ja täheldas, et tihtipeale kaob inimeste motivatsioon enda elukvaliteeti parandada just vaimsete probleemide tõttu. Küll aga ei poolda Nool antidepressantide võttu, vaid promob hoopis erinevaid toidulisandeid, nagu näiteks GABA. “Need on asjad, mida inimesed ei tea, aga väga efektiivselt saab ajutegevust muuta,” lubab ta.

Ühtlasi usub Robert, et vaimsete haiguste raviks ei pea esmalt pöörduma psühholoogi poole. "Depressioon on keemilise düsbalansi tõttu ajus, seega kui suurendada serotoniini, siis peaks kõik korras olema. Aminohapped L-trüptofaan ja 5-HTP konverteeruvad serotoniiniks. Kui psühholoogid kirjutavad antidepressandid, siis hüpotees on see, et serotoniini on ajus vähe ja üritame selle toimet võimalikult suurendada. Kui baseeruda sellele teooriale, et serotoniini kogust on vaja ajus suurendada, siis seda saab nende toidulisandite abil teha. Täiesti ohutud ja lubatud, ei ole nagu ravimid,” kinnitab Nool.

Robert toob välja ka paraleeli enda ning ühe kuulsaima terapeudi Laura Valgu vahel, kellel sarnaselt temaga puudub teaduspõhine väljaõpe. "Kui paberit pole, siis peetakse seda inimest lolliks. Me oleme kõrgelt haritud, me oskame õppida, me teame kuidas infot otsida. See, et meil konkreetset kõrgharidust pole, ei tähenda, et me ei oska suuda infot leida. Inimesed peaksid vaatama, kas see, kelle abi nad kaaluvad kasutada, on intelligentne,” ütleb ta.

Kuula täispikka podcasti Spotifyst või Soundcloudist!

Kommentaarid puuduvad