Reklaam sulgub sekundi pärast

Narkootikumide tõttu trellide taha sattunud Oskar Süvari: kui seda poleks juhtunud, oleksin tõenäoliselt surnud

Oskar Süvari
Foto: Erakogu

Podcastis "Miks me oleme idioodid?" käis külas esmalt tõsielusaatest "Rannamaja" kuulsaks saanud Oskar Süvari, kes kadus pärast seda kui vits vette. Ootamatult selgus, et noormees oli salajane narkoäritseja, kes vahele võeti ja vangi saadeti.

Alkohol ning eestlased käivad kokku kui sukk ja saabas, ent mida aeg edasi, seda enam tõstab pead ka narkootikumide tarbimine. Kes kimub vaikselt kodus, kes aeleb klubis ja kellest on saanud diiler - valikuid on palju. Mis hetkest kaob piir ja tekib sõltuvus ning kuidas sellest vabaneda? Kas Eesti võiks eales jõuda kanepi legaliseerimiseni?

Oskar tunnistab, et oli esimest korda kanepit proovides kõigest 15-aastane. Alkoholini jõudis ta juba varemgi, ent just uimastid olid need, millest ta sõltuvusse jäi. “On olnud olukordi, kus ma olen valinud kanepisuitsetamise selle asemel, et minna toidupoodi süüa ostma," meenutab ta jaburat olukorda, sest iroonilisel kombel tekitab kanepi suitsetamine just meeletut söögiisu.

Kanepisuitsetamisest kasvas ühel hetkel välja ka diileriroll ja Oskab tõdeb, et just tema endine elukaaslane oli see, kes ta halvale teele meelitas. Ühiselt hakati kanepit müüma otse oma korterist, kuhu taha tekkis suisa järjekord ja siis tuli naabritele luuletada, et nad avasid toidupoe.

Oskari sõnul on kanepit võimalik pea sama lihtsasti kätte saada nagu alkoholi ning selleks ei pea isegi olema täisealine. "On naiivne mõelda, et asjad pole lihtsasti kättesaadavad. Sa ei pea absoluutselt vaeva nägema, et neid kätte saada," leiab ta, kuidas isegi mitmetel pidudel on narkootikumide tegemine täiesti tavaline nähtus.

Kuidas Oskar aga ikkagi vanglasse sattus ja miks ta selle kogemuse eest tänulik on, seda kuula juba podcastist!

“Miks me oleme idioodid?” on TV3.ee meelelahutusportaali podcast, kus kaks püsisaatejuhti Brit Suurraid ja Taavi Libe arutavad koos külalistega, miks ja milliseid rumalusi meie ühiskonnas leidub ning kuidas neid välja juurida.

Kuula täispikka podcasti Spotifyst ja Soundcloudist!

Kommentaarid puuduvad