VIDEO | Politseinike ja ärritatud mehe vahel läks elektriliinde pärast kähmluseks

Politseinikud päästsid hädas olnud linnu
Politseinikud päästsid hädas olnud linnu — FOTO: Anni Õnneleid/Delfi Meedia

Sotsiaalmeedias ringleb video sellest, kuidas Eleringi elektriliinidega seotud tööd on ärritanud üht maaomanikku ning kohale saabunud politseinike ja maaomaniku vahel läks kähmluseks.

Sündmuskohal mobiiltelefoniga filmitud videolt on näha, kuidas politseinikud eskaleerivad niigi pingelist olukorda, tõukavad maaomaniku naist, lasevad mehele gaasi näkku ja ründavad teda seejärel selja tagant, mistõttu lähebki kähmluseks, kus mängu lastakse nii jalad, rusikad kui ka pipragaas.

Kuigi videol näeb asi politseinike suhtes väga halb välja, ei ole see päris üksühele sündmuste käik, sest väidetavalt eelnes videolõigul nähtavale osale tervelt tund aega maaomaniku ja politsei rahulikumat suhtlemist.  

Eleringi pressiesindaja Ain Köster teatas juhtumi kohta, et maaomanik üritas takistada töövõtja tegevust Iisakus ja seadis sellega ohtu nii ennast kui ka potentsiaalselt teiste isikute vara ja turvalisuse.

"Politsei kutsus meie andmetel maaomaniku tegevusega seoses kohale liini uuendamise töid teostav ettevõte. Isik ähvardas läbi lõigata liinijuhtmete paigaldamiseks kasutatavat piloottrossi, tehes selleks ettevalmistusi. Trossi läbilõikamine tekitanuks ohu, et see langeb alla kokku 11 km ulatuses. Tross oleks võinud muu hulgas langeda pinge all olevatele elektriliinidele," selgitas Köster.

Eleringi väitel on sama isik püüdnud töid samas piirkonnas takistada ka varem. "Saime hiljuti kohtult järjekordse kinnituse, et liini uuendamine on õiguspärane ja maaomanik ei tohi töid takistada," ütles Köster.

Kriminaalmenetlus käivitati maaomaniku suhtes karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb vägivalda võimuesindaja suhtes.

@t.hack888

♬ original sound - Anonymous

Kommentaarid puuduvad