Reklaam sulgub sekundi pärast

Uus “üllatus” Putinile soolas? Ukraina sõjaväeluure juht soovitab tsiviilisikutel Krimmi silda vältida

Ukraina sõjaväeluure juht Kõrõlo Budanov
Ukraina sõjaväeluure juht Kõrõlo Budanov — FOTO: Kollaaž (124RF ja Evgeniy Maloletka / Scanpix)

Ukraina kaitseministeeriumi luure peavalitsuse juht Kõrõlo Budanov soovitas Krimmi tsiviilelanikel mitte Krimmi Venemaaga ühendavat silda kasutada, sest „vaenlast ootavad üllatused“, vahendab The New Voice of Ukraine.

Ukraina jätkab Budanovi sõnul rünnakuid Venemaa sihtmärkide pihta ajutiselt okupeeritud Krimmis. 

"Vaenlasi ootavad uued üllatused ja ma ei soovitaks tsiviilisikutel nn Krimmi silda kasutada," ütles ütles Budanov ja rõhutas, et Venemaa sõda Ukraina vastu algas mitte kaks, vaid kümme aastat tagasi Krimmi okupeerimisega.

"Ukraina riik ja ukrainlased ei tunnista agressori õigust Krimmile ja kohalike Ukraina elanike vastupanu okupantidele ei raugenud hetkekski vaatamata repressioonidele."

Budanov märkis, et nii kaitse- kui ka ründeoperatsioonide jaoks peab Ukraina kontrollima Musta merd ja olema kohal Krimmis.

Budanovi sõnul kaotas Venemaa veerandi oma laevadest ning oli sunnitud oma laevastiku Kaukaasia rannikule viima ja lennundust ümber korraldama, kuna Krimmi lennuväljad ja sõjaväeobjektid on pidevalt Ukraina tule all. Ühtlasi tänas ta Krimmi elanikke, kes jälgivad operatiivolukorda poolsaarel ja edastavad infot Ukrainale.

"Me lubasime, et 2023. aastal on Ukraina eriüksuslased Krimmis ja oleme selle lubaduse täitnud," võttis Budanov kokku Budanov.

Ukraina julgeolekuteenistus ründas Krimmi silda esimest korda 2022. aasta 8. oktoobril. Veoauto plahvatuse tulemusel varises kokku kaks poolikut silla teeosa ning kannatada said ka raudteerööpad.

Loe lähemalt SIIT.

Kommentaarid puuduvad