Reklaam sulgub sekundi pärast

Uus pööre Alec Baldwini filmivõtetel surnud operaatori juhtumis: relvur mõisteti vangi

CNN

Hannah Gutierrez-Reed
Hannah Gutierrez-Reed — FOTO: AP / Scanpix

New Mexico kohtunik mõistis esmaspäeval 18-kuulise vangistuse filmi "Rust" relvurile Hannah Gutierrez-Reedile, kes tunnistati märtsis süüdi filmioperaatori Halyna Hutchinsi surma põhjustamises ettevaatamatusest. Nimelt tabas operaatorit näitleja Alec Baldwini relvast väljalastud kuul.

Hiljuti vahendas CNN, et New Mexico eriprokurörid väitsid uues kohtuavalduses, et näitleja Alec Baldwini käitumine filmi "Rust" võtteplatsil aitas põhjustada "kompromisse ohutuses", mis viisid 2021. aastal filmi operaatori Halyna Hutchinsi surmava tulistamiseni.

Taotluses öeldi ka, et esimestel võttepäevadel nõudis Baldwin meeskonnalt ja relvurilt Hannah Gutierrez-Reedilt "kiiremat tööd" ning tema meeskonna järeleandmatu kiirustamine filmivõttel seadis ohtu üldise turvalisuse.

Filmi võtteplatsil tulirelvade ohutuse ja hoiustamise eest vastutanud Gutierrez-Reed tunnistati juba märtsis süüdi surma põhjustamises ettevaatamatusest. Nüüd selgus tema karistus: 18 kuud vangistust.

„Ma ei kuulnud, et te oleksite süü omaks võtnud. Te ütlesite, et kahetsete juhtunut, aga mitte, et te kahetsete oma tegu. Tänu teile muutus ohutu relva surmavaks relvaks," ütles kohtunik Mary Marlowe Sommer kohtuotsust kuulutades.

26-aastane Hannah Gutierrez-Reed ei väljendanud kohtuotsuse väljakuulutamisel mingeid emotsioone.

Kohtuotsuseni jõuti rohkem kui kaks aastat pärast seda, kui 42-aastane Hutchins hukkus 21. oktoobril 2021. aastal näitleja Alec Baldwini käes olnud relvast tulistatud kuuli läbi. Tulistamises sai viga ka filmi režissöör.

Loe lähemalt SIIT.

Kommentaarid puuduvad