Reklaam sulgub sekundi pärast

Navalnõi lesk kardab abikaasa matustel vahistamisi: ma ei tea, kas sündmus tuleb rahulik

BNS

Navalnõi lesk kardab abikaasa matustel vahistamisi
Navalnõi lesk kardab abikaasa matustel vahistamisi — FOTO: EPA/Scanpix

Hiljuti surnud Vene opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi lesk Julia Navalnaja ütles kolmapäeval, et kardab häirimist ja vahistamisi reedel Moskvas peetavatel abikaasa matustel.

"Ma ei tea, kas need tulevad rahulikud või kas politsei vahistab need, kes on tulnud mu abikaasaga hüvasti jätma," ütles Navalnaja Euroopa Parlamendis.

Navalnõi liitlased teatasid kolmapäeval, et opositsioonijuhi matused on reedel Moskva lähedal Marjino kirikus.

"Putin on organiseeritud kuritegeliku jõugu juht," lisas naine, kes süüdistab Vene autoritaarset presidenti oma abikaasa mõrvas.

"Ta ei ole poliitik, vaid neetud mafioosnik."

Navalnõi suri 16. veebruaril ühes Siberi põhjaosa karistuskoloonias, kus ta kandis 19-aastast vanglakaristust. Vene võimude väitel kaotas ta jalutuskäigult naastes teadvuse ja suri loomulikku surma.

Perekond ei pea surma loomulikuks.

"Alekseid piinati kolm aastat," ütles Navalnaja europarlamendis. "Teda näljutati väikses kivist kongis välismaailmast äralõigatuna, talle ei lubatud külastusi, telefonikõnesid, isegi mitte kirju."

"Ja siis nad tapsid ta. Ja isegi pärast seda rüvetasid nad tema surnukeha."

Võimud andsid Navalnõi surnukeha emale üle alles laupäeval. Selleks ajaks oli tema surmast möödas rohkem kui nädal, mis osutab liitlaste sõnul katsele vältida avalikke matuseid.

"Putin peab vastutama kõige eest, mis ta Alekseile tegi," ütles Navalnaja.

Kommentaarid puuduvad