Reklaam sulgub sekundi pärast

Miks ometi? Saksa mees lasi endale 217 korda koroonavaktsiini süstida

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. — FOTO: 123rf.com

Saksamaalt pärit 62-aastane mees vaktsineeris end Covidi vastu 217 korda. Juhtumit uurinud ülikooli teadlased väidavad, et ühtegi halba tagajärge sellest mehele tekkinud pole.

BBC sõnul dokumenteeriti kummaline juhtum ajakirjas The Lancet Infectious Diseases. 217 vaktsiinidoosi süstiti mehele kokku 29 kuu jooksul. 

Kui Erlangen-Nurembergi ülikooli mikrobioloogia osakonna arst dr Kilian Schober antud juhtumit ajalehest luges, oli ta koheselt sellest väga huvitatud. "Võtsime temaga ühendust ja kutsusime ta Erlangenis erinevatele testidele."

Mees andis nii vere- kui ka süljeproove. Ta sai uuringu ajal enda nõudmisel täiendavaid vaktsiine ning tänu sellele said arstid hea ülevaate, kuidas ta keha reageerib vaktsineerimisele. 

Covidi vaktsiinid ei saa ise põhjustada nakkust, kuid õpetavad kehale, kuidas haigusega võidelda. mRNA vaktsiinid näitavad keharakkudele viiruse geneetilist koodi. Immuunsüsteem peaks siis ära tundma ja teadma, kuidas Covidi vastu võidelda, kui ta peaks sellega päriselt kokku puutuma.

Dr Schober muretses, et immuunsüsteemi hüperstimuleerimine korduvate annustega võib teatud rakke väsitada, kuid teadlased ei leidnud 62-aastasel mehel selle kohta mingeid tõendeid. Polnud ka märke, et ta oleks kunagi Covidiga nakatunud.

Sellegipoolest ei toeta arstid nii paljude vaktsiinidooside tegemist. Samuti ei saa nad ühe tulemuse põhjal teha ka mõjukaid järeldusi. 

"Praegused uuringud näitavad, et kolm annust vaktsiini on endiselt eelistatud lähenemisviis," seisab ülikooli veebilehel. 

Kommentaarid puuduvad