Reklaam sulgub sekundi pärast

Kiiev: Venemaa kasutas veristes rünnakutes Põhja-Korea rakette

Kiiev: Venemaa kasutas veristes rünnakutes Põhja-Korea rakette
Kiiev: Venemaa kasutas veristes rünnakutes Põhja-Korea rakette — FOTO: 123rf

Ukraina julgeolekuteenistus (SBU) teatas neljapäeval, et tuvastas Põhja-Korea päritolu rakettide kasutamist Venemaa rünnakutes, mis nõudsid kokku pea veerandsaja tsiviilisiku elu.

USA hoiatas jaanuaris, et Põhja-Korea saadab Venemaale ballistilisi rakette ja raktiheitjaid.

"Juurdluse kohaselt tulistasid Vene sõjaväelased mitmel pool Ukrainas välja enam kui 20 Põhja-Korea relva... vähemalt 24 tsiviilisikut sai surma ja enam kui sada tõsiselt vigastada," märkis SBU.

Teenistus lisas, et nimetatud relvade näol oli tegu stalinistliku riigi ballistiliste rakettidega Hwasong-11.

Rakette kasutati detsembri lõpus Zaporižžja oblastile ja jaanuaris Kiievile tehtud rünnakutes, ütles SBU. Venemaa kasutas neid rakette ka Donetski ja Harkivi rindepiirkonnas.

"Käimas on igakülgsed meetmed tegemaks kindlaks kõik kuritegude asjaolud, seal hulgas relvadega varustamise logistikateed, ja tuua süüdlased kohtu ette," lisas SBU.

Põhja-Korea raketitarned Venemaale mõistis jaanuaris hukka ligi 50 riiki, teiste seas USA, Euroopa riigid, Lõuna-Korea ja Jaapan.

Traditsioonilised liitlased Moskva ja Pyongyang on viimastel aastatel sidemeid veelgi tugevdanud. Septembris käis Põhja-Korea liider Kim Jong-un Venemaal ja kohtus seal autoritaarse presidendi Vladimir Putiniga.

Kommentaarid puuduvad