Reklaam sulgub sekundi pärast

12-aastane laps tunnistas end süüdi. Soome politsei: tulistamiseni viis koolikius

BNS

Soome politsei: koolitulistamiseni viis koolikius
Soome politsei: koolitulistamiseni viis koolikius — FOTO: AP/Scanpix

Soome politsei teatas kolmapäeval, et 12-aastane poiss, keda kahtlustatakse Vantaa põhikoolis päev varem aset leidnud tulistamises, ühe klassikaaslase tapmises ja kahe raskelt haavamises, oli olnud koolikiusu ohver ning see asjaolu viis teda kurbmängu teed valima.

Nii tulistaja kui tema ohvrid on kuuenda klassi õpilased.

"Selle teo motiivina on tuvastatud kui koolikius. Kahtlusalune ütles politseile ülekuulamistel, et ta on olnud koolikiusu ohver ning seda teavet kinnitas ka politsei esialgne juurdlus," ütles Ida-Uusimaa politsei avalduses.

Korrakaitsjate sõnul oli noor kahtlusalune viidud Viertola kooli üle selle kooliaasta alguses.

Uurimise juht kriminaalkomissar Marko Särkkä ütles uudisteagentuurile STT, et politsei püüab välja selgitada kõik tulistamiseni viinud asjaolud.

Politsei sai Viertola kooli väljakutse teisipäeva hommikul pärast üheksat. Üks ohvreist suri sündmuspaigal ja kaks haavata saanud last viidi haiglasse.

Politsei uurib tulistamist mõrva ja kahe mõrvakatsena.

Kahtlusalune saadi kätte enne kümmet Helsingi Siltamäki piirkonnas. Tal oli kaasas revolvrilaadne käsirelv. Relval oli luba ja see kuulus ühele tulistaja lähisugulastest, ütles politsei.

Kolmapäeval ütles politsei veel ka seda, et kahtusalune olevat teel Viertolast Siltamäki poole ähvardanud kooli suundunud õpilasi relvaga.

Vanuse tõttu ei ole kahtlusalune oma kuritegude eest vastutav, mistõttu teda ei vahistata ega panda vangi. Politsei andis poisi pärast ülekuulamist sotsiaaltöötajate hoole alla.

Kommentaarid puuduvad