Reklaam sulgub sekundi pärast

Transpordiamet hoiatab: kõrvalteedel on teeolud väga keerulised!

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. — FOTO: 123rf.com

Transpordiamet hoiatab, et teisipäeva hommikul on Põhja-Eestis teeolud keerulised. Öine tuisk ja lumesadu on muutnud teeolud äärmiselt keeruliseks just väikestel kõrvalteedel, samas põhimaanteed on liiklejate jaoks läbitavad, märgib transpordiamet.

Riigiteede hooldajad on väljas täies koosseisus, et teid puhastada, ent liiklejatel tuleb arvestada, et kõrvalteedel läheb sellega pideva lumesaju tõttu kauem aega. 

Transpordiamet soovitab võimalusel sõidud edasi lükata, kui selleks on vähegi võimalust. Ühtlasi palutakse liiklejatel arvestada, et talvised teeolud on muutlikud ning teekonda planeerides tuleb varuda rohkem aega, vajadusel vähendada sõidukiirust, vältida ohtlikke manöövreid ja hoida pikivahet. Kindlasti ei ole lubatud maksimaalne kiirus sobilik talviste teeoludega liiklemiseks.

Põhja- ja Kesk-Eestis sajab lund, paiguti tuiskab. Kõrval- ja väiksematel tugimaanteedel on palju lund, tuisuvaalusid ja kohati läbimatuid lõike, samuti on teedele langenud puid.

Suuremad põhi- ja tugimaanteed on üle Eesti lumised, kuid läbitavad. Transpordiamet palub liiklejatel varuda aega teel liiklemiseks ning hoida pikivahet, sest lumesadu ja kohatine tuisk halvendab oluliselt nähtavust!

Päeval tuleb pilves ilm, sajab lund, tihedam on sadu Põhja-Eestis, rannikualadel tuiskab. Temperatuur on miinuspoolel.

Turvalist liiklemist!

Kommentaarid puuduvad