Reklaam sulgub sekundi pärast

Tõeline jõuluime! Miks jooksid Hispaanias tuhanded jõuluvanad?

Madridis jooksid tuhanded jõuluvanad heategevuse nimel
Madridis jooksid tuhanded jõuluvanad heategevuse nimel — FOTO: REUTERS/Scanpix

Hispaanias toimub iga aasta võidujooks, kuhu kogunevad tuhanded inimesed, et joosta paar kilomeetrit, olles riietatud jõuluvanaks. Mehed, naised ja lapsed jooksevad, et koguda raha heategevuseks.

11. korda toimuv Carrera de Papá Noel Madridis peeti maha pühapäeval, kus enam kui 7500 osalejat asus stardijoonele Plaza de Coloni lähedal.

Kuigi jooksus osalevatel inimestel olid valdavalt punased ja valged riided, võis leida ka mõningaid päkapikke ja isegi mõningaid juhuslikke tegelasi, näiteks dinosauruseid.

Mõned kõndisid, teised sörkisid ja käputäis osalisi spurtis. Kogu asi on heategevuse nimel ja kogu tulu läheb Hispaania Punasele Ristile ehk päeva lõpuks pole suurt vahet, kes võidab.

See ei tähenda, et esimesena lõpetanutele poleks auhindu, sest neid on. Esimesed kolm meest ja naist saavad kingi. Samuti saavad ka kolm esimest alla 12-aastast last. Nii joostakse umbes 5 kilomeetrit ja marsruut viib mööda Paseo de la Castellanat.

Sel aastal kogutud raha läheb konkreetselt noorte koolitamiseks Punase Risti programmis ja neile töökohtade leidmiseks. Kunagi pole liiga vara ühiskonnale tagasi anda!