Reklaam sulgub sekundi pärast

Tasub teada! Reisijatel tuleb lennujaama julgestuskontrollis tavapärasest rohkem aega varuda

Tallinna lennujaama läbib igal aastal pea 3 miljonit turisti. See tähendab lõpmatul hulgal turvakontrolle ning omaette kadalippu, mis tuleb enne lennukile istumist läbi teha. Kuid juba veeburari lõpust minnakse üle uuele süsteemile, mille katsetamine võtab aega ja seepärast palutakse ka reisijatel rohkem kannatust varuda.

"Praegu me siis tegeleme sellega, et vahetame välja olemasolevad lennujulgestussüsteemid uuema ja reisijate jaoks mugavama vastu," sõnas Tallinna Lennujaama lennujulgestuse juht Tarvi Pihlakas. Ehk teisisõnu võetakse kasutusele süsteemid, mis võimaldavad reisijatel jätta oma pagasisse ka elektroonikaseadmed ning vedelikud. 

Siiski tuleks meeles pidada seda, et teisest riigist tagasi reisides ei pruugi veel samad süsteemid kehtida ning tuleks olla kursis vastava riigi lennujulgestusreeglitega. Sama süsteem on kasutusel juba paljudes Euroopa riikides.

Uuele lahendusele üleminek läheb Tallinna Lennujaamale maksma 3,5 miljonit eurot ning kuna testimisprotsess võtab aega, palutakse reisijatel antud tingimustega arvestada juba praegu. 

Vaata klippi "TV3 uudistest" päises olevast videost!