Suitsiidikontorit pidanud Paul Tammert sai prokuratuurilt süüdistuse

BNS

Suitsiidikontorit pidanud mees sai prokuratuurilt süüdistuse
Suitsiidikontorit pidanud mees sai prokuratuurilt süüdistuse — FOTO: 123rf

Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis 11. oktoobril kohtusse kriminaalasja, milles Paul Tammertit süüdistatakse ebaseaduslikus tervishoiuteenuse osutamises, kuna ehitas seadme, millega on inimesel võimalik endalt elu võtta, kirjutab Postimees.

Prokuratuuri teatel rentis Tammert süüdistuse kohaselt seadet enda äranägemise järgi vähemalt kolmel korral inimestele, kellest kaks seadme kasutamise tagajärjel surid, kuid kolmanda puhul jäi protsess pooleli, kuna seadmes sai gaas otsa.

“Paul Tammert hindas esmalt, kas inimese vaimne tervis on piisavalt adekvaatne, et ta oleks võimeline ise otsustama, kuid samal ajal füüsiline tervis piisavalt parandamatu, et enda elu lõpetada. Olles hindamise ära teinud, rentis ta inimesele seadme, mis võimaldas tarvitada surma põhjustavat gaasi. Nii inimeste terviseseisundi hindamiseks kui ka inimese tervist mõjutava gaasi kasutamiseks on prokuratuuri hinnangul vaja arsti kvalifikatsiooni ja tervishoiuteenuse tegevusluba, kuid neid Paul Tammertil ei ole,” ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kairi Kaldoja.

Tema sõnul pakkus Paul Tammert süüdistuse kohaselt inimestele terviseseisundi hindamist ja võimaldas neil seejärel tarvitada surma põhjustavat gaasi ehk osutas tervishoiuteenust, milleks tal ei olnud süüdistuse järgi tegevusluba.

Tervishoiuvaldkonnas tegevusloata majandustegevuses süüditunnistamisel võib kohus karistada rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

Loe intervjuud tervishoiuministri Riina Sikkutiga, kes kommenteeris antud juhtumit möödunud augustis!

Kommentaarid puuduvad