Reklaam sulgub sekundi pärast

Ränk liiklusõnnetus nõudis ühe inimelu ning kaks said vigastada

BNS

Pilt on illustratiivne
Pilt on illustratiivne — FOTO: 123rf

Ida-Virumaal juhtus kolmapäeva hommikul järjest kaks rasket liiklusõnnetust, milles hukkus kokku üks ja sai raskelt vigastada kaks inimest.

Kella 9 paiku sai häirekeskus teate, et Alutaguse vallas Tärivere külas Jõhvi-Tartu-Valga teel on juhtunud liiklusõnnetus. 

Jõhvi politseijaoskonna patrullpolitseinik Artur Medvedevi sõnul kaotas esialgsetel andmetel veoautot Scaniat juhtinud 34-aastane mees libeduse tõttu sõiduki üle kontrolli ning selle haagis sattus külglibisemisesse, kus põrkas kokku vastassuunas liikunud sõiduauto Renaultiga. "Renaulti juhtinud 39-aastane mees hukkus sündmuskohal. Sõiduautos kaasreisijana viibinud 10-aastane poiss viidi raskes seisus haiglasse," ütles Medvedev.

Avariipaiga lähedal juhtus veel teine liiklusõnnetus, kus Volkswagenit juhtinud 47-aastane naine nägi teel juhtunud liikluõnnetust ning alustas pidurdamist, ent kaotas sõiduki üle kontrolli, vajus teepervele hange ning jäi sinna kinni.

"Autos kaasa sõitnud mees läks autost välja kontrollimaks, kas nad saavad ise hangest välja, kuid samal ajal tuli Jõhvi poolt sõiduato Mazda, mida juhtis 49-aastane mees. Sellegi autojuht kaotas libeduse tõttu sõiduki üle kontrolli ning sõitis otsa mehele, kes seisis Volkswageni esiosas. Mees sai liiklusõnnetuse tagajärjel raskeid vigastusi ja viidi haiglasse," rääkis Medvedev. Juhid olid kained ja juhtimisõigusega.

Hukkunuga liiklusõnnetuse kohta alustas politsei kriminaalmenetlust.

Kaks hommikust rasket liiklusõnnetust kinnitavad Medvedevi sõnul, et teeolud on jätkuvalt rasked, mistõttu palub politsei inimestel olla liikluses ettevaatlikud. Viimaste päevade ilmad on olnud väga heitlikud ning teed jäised ja libedad. "Toome kiirused alla ning sõidame ettevaatlikult ja vastavalt tee- ja ilmastikuoludele. Piirkiirus ei ole kohustuslik, me kõik soovime turvaliselt koju jõuda," manitses Medevedev.

Tee avariipaigas ja piirkonnas on väga libe, mistõttu palub politsei autojuhtidel olla ettevaatlikud ning vältida järske manöövreid ning möödasõite. Avariipaigas on liiklus ühel suunal praeguseks taastunud.

Politseinikud teevad sündmuskohal tööd, et kõik asjaolud välja selgitada. Kõik õnnetuse täpsemad üksikasjad on alles selgitamisel.