Reklaam sulgub sekundi pärast

Mõistlik või arusaamatu? Tallinnas kaovad ära kiiruse mõõtmise eest hoiatavad sildid

Tallinnal on plaanis lähiajal ära kaotada kiiruse mõõtmise eest hoiatavad sildid. "See mingil määral kindlasti annab oma mõju, sest tuleb teistsugune olukord liikluses," sõnas Põhja prefektuuri liiklusjärelvalvetalitluse juht Taavi Kirss ning lisas, et väga oluline on, et juht oleks ise liikluses tähelepanelik.

"Sellel on kohe mõju jalakäijatele, jalgratturitele, kõikidele teistele vähemkaitstud liiklejatele, kes sama tee peal liiklevad," sõnas Kirss. 

Enim täheldab politsei rikkumisi just nendel teelõikudel, mis on ehitatud justkui maanteed. Näiteks on kiiruseületamisi palju Järve Keskuse juures Pärnu maanteel, kus asub mõlemal suunal viis sõidurida.  

Kirss tõdeb, et asjaolu, et tee on seal laiem, ei muuda kiirusepiirangut olematuks. "Ja kui me võtame Peterburi tee ja Järve Selveri, siis seal on olnud ka aastate jooksul mitmeid päris raskeid liiklusõnnetusi." Taavi toob ühe mõttekohana välja just selle, et kui liikleja on harjunud ühes kohas kiirust ületama, siis kas teises kohas ta seda ei tee? Ilmselt teeb. 

Vaata klippi "TV3 uudistest" päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad